• امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
0

واکنش روحانی به فایل صوتی:خیلی از این مسائل را مردم نمی‌دانند!/دروغ و راست را به هم می بافند تا وحدت جامعه را از بین ببرند

  • کد خبر : 66980
  • 08 اردیبهشت 1400 - 11:23
واکنش روحانی به فایل صوتی:خیلی از این مسائل را مردم نمی‌دانند!/دروغ و راست را به هم می بافند تا وحدت جامعه را از بین ببرند

ارمان شرق- واکنش روحانی به فایل صوتی منتشر شده از ظریف: دزدیدن این نوار باید بررسی شود / به نظر من این ‌نوار یک هفته پیش هم می‌شده منتشر شود، اما درست در مقطعی که وین در حال به نتیجه رسیدن است، آن را منتشر کردند تا وحدت داخلی را برهم بزنند / میدان و دیپلماسی دو بازو هستند که به هم کمک می‌کنند

واکنش روحانی به فایل صوتی منتشر شده از ظریف: دزدیدن این نوار باید بررسی شود / به نظر من این ‌نوار یک هفته پیش هم می‌شده منتشر شود، اما درست در مقطعی که وین در حال به نتیجه رسیدن است، آن را منتشر کردند تا وحدت داخلی را برهم بزنند / میدان و دیپلماسی دو بازو هستند که به هم کمک می‌کنند
حسن روحانی گفت: آدم‌هایی دروغ و راست را به هم می بافند تا وحدت جامعه را از بین ببرند و گروهی را در برابر گروهی قرار دهند. او گفت: وزارت اطلاعات مسئول پیگیری سرقت فایل صوتی است و باید قاطعانه با آن برخورد شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسن روحانی گفت: آدم‌هایی دروغ و راست را به هم می بافند تا وحدت جامعه را از بین ببرند و گروهی را در برابر گروهی قرار دهند.

به گزارش «انتخاب»، مهمترین اظهارات رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به شرح زیر است:

اگر مقدس نماهایی که به ظاهر اهل نماز و قرآن بودند اما با جهالت شمیر بر حضرت علی (ع) کشیدند، نبودند، ابتلائات دوران امام حسن (ع) و عاشورا بوجود نمی آمد.

همه افرادی که خود را علاقمند به انقلاب و اسلام می دانند، باید حواس خود را جمع کنند و در مواقع حساس تاریخی به گونه ای عمل کنند که مصالح اسلام مدنظر باشد.

آدم‌هایی دروغ و راست را بهم می بافند تا وحدت جامعه را از بین ببرند. گروهی را در برابر گروهی قرار می دهند

الان دوران عصبانیت اسرائیل، مرتجعین منطقه و تندروهای آمریکاست. چون مسیری که آنها پیش بینی کرده بودند بهم خورد

در داستان شهادت سردار سلیمانی، کار صهیونیست‌ها بود. درست است که عامل و قاتل ترامپ است. اما در پشت پرده کار صهیونیست‌ها بود

روزهایی بود که کسی جرات نمیکرد در میدان داعش برود. آن کسی که رفت توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه را خنثی کرد، سردار سلیمانی بود

یک فرد آگاه و آشنا مثل دکتر ظریف در کار(موضوع هسته‌ای) بود و سال ۹۴‌‌ توطئه‌ها را شکستیم

دزدیدن یک نوار مساله ای هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد

به نظر من این ‌نوار یک هفته پیش هم می‌شده منتشر شود ولی درست در زمانی که وین در مسیر موفقیت است منتشر شده

وزارت اطلاعات مسئول پیگیری سرقت فایل صوتی است و باید قاطعانه با آن برخورد شود.

میدان و دیپلماسی دو صحنه مقابل همدیگر نیست؛ بعنوان کسی این حرف را می‌زنم که زندگی‌ام تجربه‌ی همین است. ۳۲سال در شورای‌عالی امنیت ملی بودم.

در تجربه دفاع مقدس هم در میدان بودم هم در دیپلماسی؛ اینها دو مساله است ولی باید به یکدیگر کمک کنند؛ دو بازو هستند که کمک می‌کنند

تمام مسائل دیپلماسی و میدانی در شورای‌عالی امنیت ملی بحث می‌شود؛ این شورا درست شده تا بخش لشکری و کشوری کنار هم قرار بگیرند؛ ممکن است تفاوت نظر باشد ولی بحث می‌شود و تصمیمی که اتخاذ می‌شود باید به تایید مقام معظم رهبری برسد.

در صلح زخم زبان‌ها هست که از زخم شمشیر سخت‌تر است
رئیس جمهور گفت: همه می‌دانیم صلح سخت‌تر از جنگ است. سختی جنگ کوتاه است و در نهایت یا پیروزی است یا شهادت، اما در صلح زخم زبان‌ها است که از زخم شمشیر سخت تر است.

به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیات دولت ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)، بیان داشت: باید این امام را امام صلح نامید.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) میفرمایند که مقدسین احمق در نهروان بودند. یعنی یک عده مقدس نما با جهالت در برابر مولا ایستادند و در نهروان شمشیر کشاندند و اگر این مشکلات در نهروان نبود دنیای اسلام شرایطش فرق می‌کرد. منفعت جهان اسلام برای امام حسن مهم بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: همه می‌دانیم صلح سخت‌تر از جنگ است. سختی جنگ کوتاه است و در نهایت یا پیروزی است یا شهادت. اما در صلح زخم زبان‌ها است که از زخم شمشیر سخت تر است. امروز در جامعه ما دشمنان می‌خواهند هر روز وحدت جامعه ما را بهم بزنند. ماجرای پخش شدن صوت محرمانه توسط کثیف‌ترین شبکه‌ای که سراسرش ضد اسلام است.

وی تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی کار صهیونیستها بود درست است عامل ترامپ است اما آنها در پشت صحنه او را تحریک می‌کردند. بعضی‌ها یادشان نیست که نه تنها کربلا و نجف خطر بی حرمتی به اهل بیت بود اما در بغداد هم در خطر بود.

رئیس جمهور گفت: ۱+۴ و حتی آمریکایی‌ها فهمیده‌اند باید تسلیم ایران شوند. من به عنوان کسی که از اول در پرونده هسته‌ای ایران بودم؛ (می‌گویم) این مسیر دشوار با ایستادگی دیپلمات‌ها و یک فرد آشنا به این مسائل یعنی دکتر ظریف توطئه صهیونیست‌ها را شکاندیم. حالا در این وسط باید یک موضوعی علم کنند. دزدیدن یک سند و نوار برای همین است. درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است این را منتشر می‌کنند.

روحانی بیان داشت: دولت در سال آخر و ماه‌های آخر معمولا دستاوردها را در کتابی ثبت و ضبط می‌کنند. اینکار را دولت دوازدهم هم شروع کرده است. ۷ جلد کتاب به زودی و یک جلد بعدا به عنوان روزشمار منتشر می‌شود. سه جلد تحت عنوان جهش تولید و سه جلد هم تحت عنوان دستاورد منتشر خواهد شد. این یکی از افتخارات است که مسئولین می‌تـ‌وانند آزادانه نظر خود را بدهند.

وی در این باره گفت: در تمام عالم اختلاف نظر در همه کشورها بین مسئولین وجود دارد. در این فایل چند نکته است. اولا قرار بوده این فایل محرمانه باشد و بخشی از آن منتشر شود و بقیه برای استفاده مسئولین بماند. اینجا یک سرقتی اتفاق افتاده و فردی یا گروهی این فایل را سرقت کرده‌اند.

رئیس جمهور اظهار داشت: کسی تقصیری کرده و قصوری کرده باید قاطعانه با او برخورد شود. وزارت اطلاعات مسئول بررسی این موضوع است. دوما برخی مطالب نظر دولت و رئیس جمهور نیست. من ۳۲ سال در شورای عالی امنیت ملی بوده‌ام. خیلی از این مسائل را مردم نمی‌دانند.

روحانی تصریح کرد: کشور ما نظام و چارچوب بسیار دقیقی دارد و تمام مسائل پیچیده سیاست خارجی و میدان دفاعی همه‌اش در شورای عالی امنیت ملی بحث می‌شود. ما ممکن است اختلاف نظر داشته باشیم اما در نهایت در یک شورا بحث و بررسی می‌شود. من ۳۶ سال با شهید سلیمانی بودم.

رئیس جمهور اظهار داشت: در این کتاب روزشمار آمده من چقدر با سردار سلیمانی دیدار داشتم یک شخصیت باهوش بود و روی نظراتش پافشاری می‌کرد. ما چنین شخصیت‌هایی در میدان و دیپلماسی داشتیم. ما نباید در اینجا بگوئیم یک بخش، بخش سیاسی است و یک بخش فعالیت نظامی است، بلکه همه در کنار هم هستیم.

لینک کوتاه : https://armanshargh.ir/?p=66980

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.