جدیدترین بازیکن دورگه ایرانی حال حاضر جهان فوتبال، دنیس اکرات ۲۱ ساله است. او متولد ۹ ژانویه ۱۹۹۷ در بن آلمان است و سابقه بازی در تیم های کلن و بورسیا مونشن گلادباخ را دارد و در سال ۲۰۱۷ به اسپانیا رفت و به تیم دوم سلتاویگو پیوست. او در ۳ بازی این تیم در لالیگا فرصت حضور چندانی پیدا نکرد و در دقایق پایانی بازی با اسپانیول جایگزین مکسی گومز ارگوئه ای شد.

این بازیکن یک متر و ۸۲ سانتی متر قد دارد و برای تیم ملی زیر ۱۹ سال آلمان یک بازی انجام داده است اما طبق قوانین فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) او برای تیم بزرگسالان کشوری بازی نکرده و در صورت تمایل می تواند به تیم ملی ایران بپیوندد.

 

دنیس از پدر و مادر ایرانی – آلمانی است،آمار او در تیم دوم سلتاویگو جالب است و در ۳۶ بازی موفق به زدن ۸ گل زده است و این موضوع سبب شد تا آنتونیو ریکاردو محمد ماتیجویچ آرژانتینی، سرمربی سلتا او را به تیم نخست بیاورد و دقایقی از او استفاده کند.

کی روش پس از خداحافظی سردار آزمون و رضا قوچان نژاد، می تواند از دنیس اکرات ۲۱ ساله استفاده کند. در حال حاضر برای برگزاری بازی دوستانه با ازبکستان تیم ملی مهدی طارمی – کریم انصاری فرد و سامان قدوس را به عنوان مهاجم در اختیار دارد.