آرمان شرق:مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری اسماعیل دمیرچی – نویسنده و پیشکسوت صنعت چاپ – فردا (یکشنیه، ۱۸ شهریورماه) برگزار می‌شود.

به گزارش آرمان شرق و به نقل ازایسنا، این مراسم  ساعت ۸:۳۰ از مقابل ساختمان قدیم کتابخانه ملی (واقع در خیابان امام‌ خمینی، خیابان سی‌ تیر) به سمت قطعه نام‌آوران بهشت‌ زهرا برگزار می‌شود.

همچنین مراسم ترحیم دمیرچی روز دوشنبه (۱۹، شهریورماه) از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در مسجد دانشگاه تهران (ورودی از در شرقی یا غربی دانشگاه تهران واقع در خیابان قدس، مقابل خیابان آیت‌الله طالقانی  یا خیابان ۱۶ آذر) برگزار می‌شود.

 اسماعیل دمیرچی سال ۱۳۱۲ در تهران به دنیا آمد. او روز جمعه، ۱۶ شهریورماه در سن ۸۵ سالگی  از دنیا رفت.  دمیرچی از سال ۱۳۳۱ به کار در چاپخانه‌های مختلف، از جمله چاپخانه‌های علمی، تابان، بانک ملی و روزنامه اطلاعات پرداخت. در کنار کار، توجه او به صورت جدی به حوزه آموزش صنعت چاپ جلب شد و آرام آرام کارگاه‌هایی را برای آموزش هنرجویان این صنعت کلید زد.

 تأسیس و راه‌اندازی مراکز آموزش و مشاوره در کارگاه‌های چاپ و نیز موزه صنعت چاپ ایران، از مهمترین اقدامات زنده‌یاد دمیرچی بشمار می‌آید.

از اثار او نیز می‌توان به «تاریخ چاپ سنگی»، «گفتگو با قبیله چاپ»، «هویت‌های پایدار»، «آزمون‌های خاکسترشده» و «یادداشت‌های جاافتاده» اشاره کرد.