• امروز : سه شنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 4 October - 2022
0

فولاد هرمزگان سازمانی سرآمد در توسعه پایدار با تولید محصولات فولادی

  • کد خبر : 77820
  • 18 شهریور 1400 - 10:12
فولاد هرمزگان سازمانی سرآمد در توسعه پایدار با تولید محصولات فولادی

آرمان شرق- مدیرعامل فولاد هرمزگان طرح احداث ایستگاه گاز ثانویه را با میزان تقریبی۱٫۵۰۰٫۰۰۰میلیون ریال سرمایه و زمان راه اندازی طرح شهریور ماه ۱۴۰۲ و طرح تامین، نصب و راه اندازی پروژه افزایش ریت شارژ کوره های قوس الکتریکی فولاد سازی با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان ۸۷٫۴۹۳ میلیون ریال سرمایه که طی ماه گذشته راه اندازی گردیده است.

تعریف و اجرای طرح‌های توسعه پایدار متناسب با نتایج مطالعات بازار و در جهت تامین نیازهای فعلی و جدید بازار‌های موجود و بازارهای جدید است. با سرمایه‌گذاری لازم در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای، علاوه بر جذب تکنولوژی‌های جدید، ایجاد ظرفیت‌های جدید و کاهش قیمت تمام شده، شاهد ماندگاری در چرخه رقابت و حفظ و توسعه سهم بازار خود خواهیم بود. فولاد هرمزگان نیز بر پایه برنامه های توسعه ای که برای شرکت تعریف کرده قدم برداشته و اهداف خود را برای افق ۱۴۰۴ به صورت کامل می داند. این شرکت سالهای گذشته را با افتخارات بسیار پشت سر گذاشته و برنامه های خود در ۴ سال آتی را نیز حرکت با سرعت بیشتر در همین مسیر ترسیم کرده است.

مهندس معروف خانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در خصوص برنامه های آتی این شرکت عنوان کرد: ما به عنوان سازمانی سرآمد، با تولید محصولات فولادی، نقش موثری را در توسعه پایدار ( اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی) منطقه جنوب کشور ایفا می کنیم و به دنبال این هستیم تا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در جنوب کشور با توانایی تولید ۲ میلیون تن فولاد خام و ورق عریض باشیم و حضور اثربخشی در بازارهای صادراتی ایفا نماییم.

معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن تاکید بر عملکرد موفق این مجموعه عظیم فولادی در سال ۱۳۹۹ و کسب رکوردهای متعدد در حوزه های مختلف تولید و فروش، این موفقیت ها را ناشی از تلاش کارگران دلسوز و مدیران جوان این شرکت دانست.

اهم برنامه ها و اهداف شرکت در سال۱۴۰۰

وی در ادامه به اهم برنامه ها و اهداف شرکت در سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: افزایش میزان تولید تختال به ۱٫۶۵۰٫۰۰۰ تن و عبور از ظرفیت اسمی، افزایش میزان تولید آهن اسفنجی به ۱٫۷۲۰٫۰۰۰ تن در سال ۱۴۰۰، تثبیت مصرف الکترود در کوره های قوس و فروش ۱٫۶۵۰ هزار تن تختال در سال ۱۴۰۰ به میزان ۹۵۰٫۰۰۰ هزار تن بازار داخل و ۷۰۰٫۰۰۰ هزار تن بازار صادرات از برجسته ترین اهداف شرکت در سال ۱۴۰۰ است.

مهندس معروفخانی اظهار داشت: ایجاد مشارکتی ارزش افزا با شرکت های زنجیره تامین برای تامین پایدار مواد اولیه، طراحی و استقرار نظام مدیریت عملکرد کارکنان و ارتقای مهارت های رهبری سطوح مدیریتی از عواملی است که نیل رسیدن به اهداف شرکت در برنامه فولاد هرمزگان قرار دارد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان مدیریت بهای تمام شده و انجام پروژه حذف فعالیت های فاقد ارزش افزوده را در این شرکت برای سالهای پیشرو یک اصل دانست.

شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته موفق به کسب تقدیرنامه ۴ ستاره تعالی سازمانی، تولید محصول برتر تحقیق و توسعه کشور، منتخب محصول نوآور برتر ایرانی، کسب عنوان پروژه برتر بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران، کسب نشان ویژه ارتباط موثر با ذینفعان ، دریافت نشان ویژه مدیر سال، کسب چهار گواهینامه جدید استانداردهای مدیریتی، کسب عنوان واحد برتر تحقیق و توسعه استان هرمزگان، کسب چهار عنوان برتر در جشنواره انتشارات روابط عمومی و کسب تقدیرنامه انجام فعالیت های تاثیر گذار در حوزه کرونا از کنفرانس های بین المللی روابط عمومی ایران بوده است.

مهندس معروفخانی در ادامه به دستاوردهای کسب شده در این شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت: فولاد هرمزگان در سال ۹۹ به رکورد تولید سالیانه تختال به میزان ۱٫۵۲۲٫۵۷۲ تن دست یافت و از ظرفیت اسمی کارخانه عبور کرد. دستیابی به ۳ رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم، افزایش راندمان ریخته گری از ۹۶٫۹۹% در سال ۹۸ به ۹۸٫۱۳% در سال ۹۹، افزایش راندمان کوره های قوس الکتریکی از ۷۹٫۵% در سال ۹۸ به ۸۰٫۹% در سال ۹۹، دستیابی به رکورد تولید روزانه به میزان ۶٫۴۴۱ تن تختال در اسفند ۱۳۹۹ و تولید ۹۶٫۶% از محصول آهن اسفنجی با متالیزاسیون بالای ۹۲% از دیگر دستاوردهای این سال است.
اطلاعات طرح های توسعه فولاد هرمزگان

مدیرعامل فولاد هرمزگان برنامه های طرح توسعه شرکت را به صورت اجمالی تشریح کرد و گفت: افزایش ظرفیت فولاد سازی از ۱٫۵ به ۲ میلیون تن تختال در سال، ایجاد یک واحد ورق عریض به ظرفیت ۱٫۲ میلیون تن در سال، ایجاد یک واحد اکسیژن به ظرفیت ۱۰ هزار نرمال متر مکعب در ساعت، احداث مدول سوم احیاء مستقیم به ظرفیت ۹۰۰ هزار تن در سال، احداث سیلوهای ذخیره آهن اسفنجی به ظرفیت ۳۰ هزار تن، احداث تصفیه خانه صنعتی واحد احیاء مستقیم با ظرفیت ۲۸۰ متر مکعب بر ساعت و ایجاد دو واحد واحد سولفورزدائی جهت دو واحد موجود احیاء مستقیم در برنامه های توسعه ای شرکت گنجانده شده است.
اطلاعات طرح های توسعه فولاد هرمزگان

مهندس معروفخانی افزود: ۸ طرح سرمایه گذاری با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی در فولاد هرمزگان در حال اجراست. طرح افزایش ظرفیت ۱٫۵ به ۲ میلیون تن تختال به همراه زیرساختهای مورد نیاز از قبیل ( ساختمان های اداری ، مرکز اسناد و تعمیرگاه حمل و نقل صنعتی و…) با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی با میزان تقریبی۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال و ۵۰ میلیون یورو سرمایه یکی از این موارد است که زمان راه اندازی این طرح پایان سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است. طرح پلنت اکسیژن با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان تقریبی۲۰ میلیون یورو سرمایه طرح دیگری است که زمان راه اندازی این طرح پایان سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است و همچنین طرح احداث واحد احیا مستقیم به ظرفیت ۹۰۰ هزار تن در سال با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان تقریبی ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال سرمایه که زمان راه اندازی این طرح نیز پایان سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.

مهندس معروفخانی خاطرنشان کرد: طرح احداث کارخانه نورد ورق عریض با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان تقریبی ۲۵۰ میلیون یورو سرمایه نیز در این طرح ها قرار دارد که زمان راه اندازی این طرح خردادماه ۱۴۰۳ پیش بینی شده است. طرح لنس SIDE_WAll اکسیژن، کربن ، آهک با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان ۳۵۰۰۰۰ میلیون ریال و ۴ میلیون یورو سرمایه نیز با زمان راه اندازی آبان ماه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

وی افزود: همچنین طرح احداث سیلوهای ذخیره آهن اسفنجی با میزان تقریبی ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال سرمایه است که زمان راه اندازی این طرح آبان ماه ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان طرح احداث ایستگاه گاز ثانویه را با میزان تقریبی۱٫۵۰۰٫۰۰۰میلیون ریال سرمایه و زمان راه اندازی طرح شهریور ماه ۱۴۰۲ و طرح تامین، نصب و راه اندازی پروژه افزایش ریت شارژ کوره های قوس الکتریکی فولاد سازی با هدف توسعه ظرفیت های تولیدی و پشتیبانی با میزان ۸۷٫۴۹۳ میلیون ریال سرمایه که طی ماه گذشته راه اندازی گردیده است.

لینک کوتاه : https://armanshargh.ir/?p=77820

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.