رئیس‌جمهور با بیان اینکه انقلابی بودن یعنی اهداف مهم را از یاد نبردن، گفت: ما امروز نباید هدف‌های اصلی که برای انقلاب، نظام و ایران بود را فدای انتخابات کنیم:

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انقلابی بودن یعنی اهداف مهم را از یاد نبردن، گفت: ما امروز نباید هدف‌های اصلی که برای انقلاب، نظام و ایران بود را فدای انتخابات کنیم.

به گزارش «انتخاب»، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: ایران، ایران عاشق خاندان رسالت بوده است. نسل جوان باید تاریخ سیاسی امام هشتم را بخواند. اینکه می‌گوئیم انقلابی هستیم یعنی باید تابع امام هشتم باشیم. یعنی مصالح امت اسلامی را در نظر بگیریم. انقلابی بودن یعنی اینکه مصالح دنیای اسلام را حفظ کنیم. امام رضا یک سمتی را که نمی‌خواست، پذیرفت تا مصالح دنیای اسلام حفظ شود.

روحانی با بیان اینکه انقلابی بودن یعنی اهداف مهم را از یاد نبردن، گفت: ما امروز نباید هدف‌های اصلی که برای انقلاب، نظام و ایران بود را فدای انتخابات کنیم.

وی با بیان اینکه جمهوریت بدون انتخابات حاصل نخواهد شد، گفت: ما امروز نباید به اسلام لطمه بزنیم. اسلام دارای سیاست، احکام، اخلاق و عدالت روشن است.

مهمترین اظهارات روحانی به شرح زیر است:

باید در جمهوریت فضا را باز کنیم و مردم را در آغوش بگیریم

طرد مردم هنر نیست. اینکه بگویید یک جناحی نباشند چه هنر و خدمتی است

اینکه در یک جایی و صندوقی یک ساعت معطلی ایجاد شده نباید به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش بزنیم؛ عقل کجا رفته است

این که ما غصه می خوریم چرا ۴۸ درصد شد و چرا ۵۰ درصد نشد، این یعنی مردم مهم هستند

این که در دوره ای حظور مردم کمرنگ شد، باید این مساله حل شود. دفعات بعد باید جبران شود. بیخودی من درآوردی علت نتراشیم برای مشارکت کم مردم در انتخابات

به محض این که صبح شنبه وزیر کشور به من گفت، جناب آقای رئیسی رئیس جمهور است، من زنگ زدم و به ایشان تبریک گفتم

دولت سیزدهم شرایطش آسان تر خواهد بود