تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1400 - 13:35
کد خبر : 70051

پزشکیان:شورای نگهبان دلایل رد صلاحیت مرا شفاف اعلام کند

پزشکیان:شورای نگهبان دلایل رد صلاحیت مرا شفاف اعلام کند

ارمان شرق- به عنوان یک اصلاح طلب بر اساس اعتقاد به مولا علی(ع) و وصیتی که داشتند هیچ تعصبی بر داشتن از دنیا یا گرفتن از دنیا ندارم، به دنبال دنیا نبودم، نیستم و نخواهم بود. وقتی انسان توانست دنبال دنیا نرود و دنیا چیزی از او گرفت تاسف نخورد جسارت آن را دارد قاطعانه حرفش را بزند، حق بگوید، یار و یاور مظلوم و در مقابل ظالم و ستمکار بایستد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز (دو‌شنبه ۱۰خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود بیان کرد: “گر صید عدم شوی زخود رسته شوی / ور در صفت خویش روی بسته شوی/ می‌دان که وجود تو حجاب ره تست/ با خود منشین که هر زمان خسته شوی “.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت علی(ع) در اولین خطبه بعد از رسیدن به خلافت (خطبه شانزدهم) می فرمایند گردنم را در مقابل حرف ها گرو می گذارم اگر انجام ندادم گردنم را بزند. بنده هم گردنم را گرو می گذارم. امام و بزرگ ما در قبال حرف هایی که می زند، گردنشان را گرو می گذارند، بنده به تبعیت آن امام بزرگ در مقابل حرف هایی که می زنم گردنم را گرو می گذارم اگر یک غلط بود گردنم را بزنید.

وی اظهار داشت: درباره اتفاقاتی که در جریان انتخابات افتاد، عدم احراز صلاحیت برای انتخابات ریاست جمهوری و عزیزان به آن دست پیدا کردند باید بگویم اولا از شورای نگهبان تشکر می کنم چرا که لطف کرد و بار سنگینی را از دوش ما برداشت اما ازآنها خواهش می کنم شفاف آنچه که اشکال یا نقصی در کار ما است را علنا در جامعه بگویند و بگویند چه عیب هایی داریم.

این نمایند مجلس بیان کرد: به عنوان یک اصلاح طلب بر اساس اعتقاد به مولا علی(ع) و وصیتی که داشتند هیچ تعصبی بر داشتن از دنیا یا گرفتن از دنیا ندارم، به دنبال دنیا نبودم، نیستم و نخواهم بود. وقتی انسان توانست دنبال دنیا نرود و دنیا چیزی از او گرفت تاسف نخورد جسارت آن را دارد قاطعانه حرفش را بزند، حق بگوید، یار و یاور مظلوم و در مقابل ظالم و ستمکار بایستد.

پزشکیان گفت: تا آنجایی که خودم را می شناسم همیشه یار مظلومین بودم و در جبهه مظلومین زندگی کرده ام و هیچ وقت در جبهه قدرتمندان و ظالمان نبوده و نخواهم بود. زندگی این مسائل را شاهد است، بنده نه مطب زده انم نه سهمی دارم و هیچ وقت دنبال پول و قدرت و منال نبوده و نخواهم بود اما شورای نگهبان شاخص ها بگویند تا مردم بفهمند گیر کجاست.

وی بیان کرد: خداوند در قرآن تاکید می کند که تمام پیامبران و امام زمان(عج) می آیند تا عدالت را در جامعه پیاده کنند و ما برای اینکه عدالت را پیاده کنیم مجبور به اصلاح هستیم. مردم دلیل بر اینکه یک حاکمیت درست است یا نه، هستند اگر مردم ما را نپذیرند ما از صالحین نیستیم باید بپذیریم که مردم بزرگان ما هستند، نوکران مردم در عمل باشیم و نگویم اگر مردم نیامدند اشکال ندارد. رئیس جمهور باید الگو و تبلور همه مردم ایران باشد، برون دادی که الان به وجود آورده ایم از یک جناح، یک دسته و یک گروه هستند که می توانند رقابت کنند نه همه آنانی که جامعه وجود دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: امیرالمومنین خطاب به مالک می گویند مراقب هوای نفس خود باش، بر آنچه که حرام است عمل نکن، در قبال کسانی که دوست دار و کسانی که دوست نداری انصاف را رعایت کن. در جای دیگر حضرت علی(ع) خدا و مردم را در یک طرف می گذارد و مالک و قوم و خویش او را طرف دیگر می گذارد و گوید اگر بین این دسته انصاف را رعایت نکنی ظلم کردی و اگر ظلم کنی خدا را با خود دشمن کرده ای.

وی افزود: در جامعه زندگی می کنیم که بی عدالتی در سیاست، اقتصاد، قومیت، فرهنگ و هر چه نگاه کنید وجود دارد و این امر انکار ناپذیر است، اگر می خواهیم این موارد درست شود باید اصلاح کنیم، این درست نیست که اگر در کردستان یا بلوچستان به دنیا بیایم، حتی اگر هم نخبه باشم نخواهم توانست در سیاست جایی پیدا کنم.

پزشکیان با اشاره به شرایط نامطلوب مردم در خوزستان گفت: در حالی که نفت و گاز کشور از خوزستان تامین می شود، مردمش آب ندارند و گرفتارند، برای اصلاح این موارد به عدالت و اصلاح نیاز داریم اگر قرار است گروهی حرف بزند اجازه دهید طرف مقابل هم صحبت کند، اگر قرار است عده ای در قدرت باشد اجازه دهید همه در قدرت باشند. ایران برای همه ایرانیان است و برای یک دسته، جناح و گروه نیست، مردم پشت سر ما حرف های خوبی نمی زنند، مقصریم باید رفتار و نگاه مان را اصلاح کنیم، این مملکت در خطر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد: امام علی(ع) بعد از اینکه به مالک می گوید با مردم مهربانی کن ازگناهشان بگذر و مثل انسان با آنها برخورد کن، می گوید نگو من امیر هستم، دستور می دهم و دیگران باید اطلاعات کنند و غلط کرده اند، این ادبیات قلب را سیاه می کند، دین را تضعیف می کند و تغییر و دگرگونی را نزدیک می کند.امروز اگر میخانه ای هست زویرانی ماست
او در حالی که بغض کرده بود صحبت خود را پایان داد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.