آرمان شرق: رئیس‌جمهوری بر ایجاد و تقویت زیر ساخت‌های گردشگری جزیره کیش برای جذب گردشگران خارجی تأکید کرد.

به گزارش آرمان شرق، حسن روحانی امروز یکشنبه در دیدار غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به ظرفیت‌ها و موقعیت بی‌بدیل جزیره کیش؛ سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها و طرح های عمرانی و گردشگری این جزیره را ضروری دانست و بر جذب سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج تأکید کرد.

وی افزود: با توجه به رفع محدودیت معامله و خرید ملک برای افراد دو تابعیتی در کشور، زمینه‌های مناسب برای جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور فراهم شده است.

ساخت و احداث سالن‌های مناسب برای برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی در سطح سران کشورها، تأکید بر ایجاد پایگاه صادراتی در حوزه صنایع‌دستی مانند فرش، گیاهان دارویی و همچنین ایجاد صنایع بسته‌بندی براساس استانداردهای بین‌المللی در جزیره کیش از جمله مواردی بود که رئیس‌جمهور در این دیدار مورد تاکید قرار داد.

در ابتدای این دیدار غلامحسین مظفری رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گزارشی از ظرفیت‌ها و توانایی‌های منطقه‌آزاد کیش و وضعیت پروژه‌ها و اقدامات در دست انجام را به اطلاع رئیس جمهوری رساند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با اشاره به ظرفیت جزیره کیش برای افزایش پذیرش گردشگران بر فراهم کردن تمهیدات لازم برای پروازهای شرکت‌های هواپیمایی از کشورهای منطقه به مقصد کیش اشاره کرد که مورد تأیید و تأکید رئیس جمهوری نیز قرار گرفت.

مظفری در این دیدار که دومین دیدار وی با رئیس‌جمهوری محسوب می‌شود، تکمیل پروژه‌های در حال احداث از جمله ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش، لایروبی اسکله ۳۵ هزارتنی و بازسازی فضاها و اماکن ورزشی را از جمله طرحهای در دست اقدام در جزیره کیش عنوان کرد .