آرمان‌شرق: سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات اخیر فائزه هاشمی درمورد رد صلاحیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۹۲ واکنش نشان داد و گفت: واژه‌ رد صلاحیت در قانون اساسی وجود ندارد.

به گزارش آرمان‌شرق به نقل از ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز شنبه در حاشیه آیین بزرگداشت آیت الله شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز- شنبه- در مسجد ارک تهران برگزار شد، در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات فائزه هاشمی افزود: رد صلاحیت نداریم و واژه رد صلاحیت در قانون نیست.
وی یادآور شد: ایشان قوانین را مطالعه کنند، ببینند چیست، شورای نگهبان فقط اسامی واجدین شرایط را به وزارت کشور اعلام می کند.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره حماسه نهم دی گفت: این روز بعنوان «روز بصیرت » نامگذاری شده و روزی است که مردم باحضور در صحنه از جمهوریت نظام دفاع کردند.
کدخدایی اضافه کرد: مردم با حضور خود از رأی خود در فتنه ای که ایجاد شده بود، پاسداری کردند و به دشمنان خارجی پاسخ محکمی دادند.
وی با تاکید بر این که هرجایی تهدیدی برای نظام باشد، مردم حتما پای دفاع از منافع ملی و دفاع از جمهوریت و اسلامیت ایستاده اند، تصریح کرد: وظیفه مسئولان دربرابر مردم، پاسداری از حقوق آنها و اهتمام جدی به حل مشکلات، مخصوصا مشکلات اقتصادی است.