• امروز : سه شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 28 September - 2021
0

مشروح خطبه های نماز جمعه تهران

  • کد خبر : 53289
  • ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
مشروح خطبه های نماز جمعه تهران

آرمان شرق:خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: متاسفانه حاکمان استکباری از جمله ترامپ که می‌‌گوید من انجیل مطالعه کرده‌‌ام، آبروی حضرت مسیح (ع) را می‌‌برند. بی‌‌تردید اگر حضرت عیسی (ع) در جمع ما بود در خط مقدم ابراز انزجار از این جنایتکاران قرار داشت. به گزارش آرمان شرق به نقل از ایلنا، […]

آرمان شرق:خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: متاسفانه حاکمان استکباری از جمله ترامپ که می‌‌گوید من انجیل مطالعه کرده‌‌ام، آبروی حضرت مسیح (ع) را می‌‌برند. بی‌‌تردید اگر حضرت عیسی (ع) در جمع ما بود در خط مقدم ابراز انزجار از این جنایتکاران قرار داشت.

به گزارش آرمان شرق به نقل از ایلنا، حجت‌‌‌الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: نکته نخستی که می‌خواهم بگویم، میلاد پیامبر خداوند حضرت عیسی مسیح (ع) و هفته آینده سال نو ۲۰۱۹ میلادی است. بهترین توصیف را قرآن از حضرت عیسی (ع) بیان کرده که در سوره مریم آمده است.

اگر حضرت عیسی (ع) در جمع ما بود در خط مقدم ابراز انزجار از جنایتکاران بود

وی ادامه داد: ما مسلمانان حریم ویژه‌ای برای این پیامبر خدا قائل بوده و معتقد هستیم با ظهور حضرت حجت ابن الحسن (ع)، حضرت عیسی (ع) هم به زمین خواهد آمد و به حضرت اقتدا خواهد کرد. لیکن ضمن تبریک می‌‌گویم آبروی حضرت مسیح (ع) را حفظ کنید. متاسفانه حاکمان استکباری از جمله ترامپ که می‌‌گوید من انجیل مطالعه کرده‌‌ام، آبروی حضرت مسیح (ع) را می‌‌برند. بی‌‌تردید اگر حضرت عیسی (ع) در جمع ما بود در خط مقدم ابراز انزجار از این جنایتکاران قرار داشت.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی تقویت نظام را بر خودش واجب می‌‌دانست

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری به درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی اشاره کرد و اظهار داشت: این هفته میهن اسلامی خادم و فقیه بزرگواری را از دست داد که مقام معظم رهبری بهترین تصویر را از این فرد داشتند که با هشت صفت ایشان را ستودند. به حق ایشان این ظرفیت را دارد که الگوی حوزه علمیه باشد. فقیهی که از بن جان، دین را مثل سیاست می‌‌دانست و معتقد به حاکمیت دین در صحنه بود.

خاتمی افزود: هرجا برای خدمت لازم بود، تقویت نظام را بر خودش واجب می‌‌دانست و از بن جان، ارادتمند آیت‌‌‌‌الله خامنه‌‌ای بود که البته این ارادت متقابل بود. امیدواریم حشر ایشان با امامان معصوم باشد.

تیغ قوه قضاییه علیه مفسدان اقتصادی تیز باشد

وی حادثه رخ داده در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد را از حوادث تلخ هفته گذشته برشمرد و تصریح کرد: برای درگذشتگان طلب مغفرت، برای بازماندگان صبر و برای مجروحان طلب شفا داریم. امیدواریم به گونه‌‌ای عمل شود که شاهد این حوادث نباشیم. مسئولان با دقت در حال عمل هستند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: بر خودم لازم می‌‌دانم از قوه قضائیه برای جلوه‌‌های برجسته قاطعیتی که درخصوص برخورد با مفسدان اقتصادی انجام داده‌‌اند، تشکر کنم. امیدواریم این تیغ همچنان علیه مفسدان اقتصادی تیز باشد و در همه عرصه‌‌ها برای سالم‌‌سازی جامعه تلاش داشته باشند.

امیدواریم هیچ بی‌‌سوادی در کشور نداشته باشیم

خاتمی با اشاره به پویش روزه نجات خاطرنشان کرد: این حرکت، حرکت مقدسی است. تشکر می‌‌کنم از عزیزانی که این حرکت را راه انداختند. از دانشجو چنین حرکات حماسی در شرایطی که مردم مظلوم یمن در اوج مظلومیت هستند، انتظار است.

وی ادامه داد: آخرین تذکر هم نهضت سوادآموزی است که در سالگرد تشکیل آن به فرمان امام قرار داریم. این نهضت انصافا موفق بوده و امیدواریم که این حرکت تا آنجا پیش برود که هیچ بی‌‌سوادی در کشور نداشته باشیم. در اینجا تشکر می‌‌کنم از نماینده ولایت فقیه در نهضت سوادآموزی، حجت‌‌‌الاسلام قرائتی که از بدو تشکیل این نهضت خدمتگذار هستند.

نهم دی حماسه بیعت با ولایت بود

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه به تحلیل برخی وقایع پرداخت و ابراز داشت: تحلیل اول درخصوص حماسه نهم دی ۸۸ که به عنوان حماسه ماندگار شده است، پنج مطلب را می‌‌گویم. به عنوان مقدمه، این را بگویم که مقام معظم رهبری نام حرکت مردم را حماسه نامیدند و فرمودند در نهم دی، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگی را خلق کرد.

خاتمی افزود: حماسه یعنی کار افتخارآمیز که با مهارت انجام می‌‌شود. این حماسه بیعت با ولایت بود. من آن روزها به کل کشور مسافرت می‌‌کردم؛ دو شعار در این واقعه سراسری بود؛ “این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده” و این یعنی بیعت با ولایت. شعار دیگر این بود، “ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند” و این بیعت با ولایت و حماسه حضور بود.

حماسه نهم دی قابل تکرار است

وی با تاکید بر اینکه قرآن یکی از جلوه‌های مومنان را حضور می‌‌‌داند، بیان کرد: این حماسه را شما مردم خوب کل کشور داشتید. نکته سوم جلوه بصیرت شما بود چراکه در سال ۸۸، دو اردوگاه شکل گرفت؛ یکی اردوگاه اوباما، رییس رژیم صهیونیستی، مجاهدین خلق، سلطنت‌‌طلب‌‌ها فراری‌‌ها و واداده‌‌ها و در اردوگاه دیگر، شما مردم و بسیجی‌‌ها بودید. در این حماسه شما مردم نشان دادید از خواص امت هستید.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: دشمن را تشخیص دادید و راه مقابله را پیدا کردید. این حماسه فقط قابل تطبیق با عاشورای سال‌های نخست انقلاب بود. این حادثه از جنس عاشورا و کربلا بود زیرا آنها با عزاداران امام حسین (ع) مشکل داشتند. آن روز شعار “مرگ بر اصل ولایت فقیه” داده شد. شور عاشورایی به داد این انقلاب رسید. حرف آخر در این راستا اینکه هشدار می‌‌دهم به آنهایی که می‌‌خواهند فتنه‌‌آفرینی کنند. آنها بدانند حماسه نهم دی قابل تکرار است.

صدای شکسته شدن استخوان‌‌های لیبرال دموکراسی غرب شنیده می‌‌شود

خاتمی با اشاره به اتفاقات هفته‌های گذشته در فرانسه یادآور شد: تحلیل دوم درخصوص قضایای فرانسه است. من خبر نمی‌‌دهم، می‌‌خواهم تحلیل داشته باشم که این قضایا، به علاوه فروپاشی در هیات حاکمه آمریکا و نیز زیر پا گذاشتن تمام ارزش‌‌های انسانی که ترامپ در ۷۰۰ روز ریاست‌‌جمهوری هفت هزار دروغ گفته است، یعنی لیبرال دموکراسی غرب در شیب سقوط است.

وی ادامه داد: همانگونه که سوسیال دموکراسی شرق فروریخت، صدای شکسته شدن استخوان‌‌های لیبرال دموکراسی غرب نیز شنیده می‌‌شود.

آنهایی که سفارت‌‌های خود را تعطیل کرده بودند، دست از پا درازتر سفارت‌‌های خود را باز می‌‌کنند

وی درخصوص فرمان خروج نظامیان آمریکا از سوریه عنوان کرد: با همه حاشیه‌‌ها و پشت صحنه‌‌هایی که این ماجرا دارد، تردیدی نیست این جلوه شکست آمریکا در منطقه است که خودشان هم قبول دارند و استعفای وزیر دفاع آمریکا در این رابطه است. آنها که تا دیروز می‌‌گفتند بشار اسد نباشد، امروز دست از این شعار برداشته‌‌اند. آنهایی که سفارت‌‌های خود را تعطیل کرده بودند، دست از پا درازتر سفارت‌‌های خود را باز می‌‌کنند و این یعنی مقاومت جواب می‌‌دهد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر ترامپ به عراق گفت: ترامپ مخفیانه در تاریکی شب با چراغ خاموش هواپیما می‌‌آید و می‌‌گوید غم‌‌انگیز است که در خفا به خاورمیانه برسی. هفت تریلیون دلار هزینه کردیم اما ناچار هستیم مخفیانه سفر کنیم. دوبار قرار بود سفر کنم، خبر درز کرد و سفر لغو شد. این اعتراف به حقانیت شعار شما که می‌گویید مرگ بر آمریکا، است.

لینک کوتاه : https://armanshargh.ir/?p=53289

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.