آرمان شرق:مدافع تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: برخلاف سایر رقبا ما آرزوی باخت تیم‌های ایرانی را در آسیا نداریم و به دنبال آوردن پرچم ژاپن یا کشورهای دیگر نیستیم.
خلیل‌زاده: جواب رامین رضاییان را نمی‌دهم
به گزارش آرمان شرق به نقل از افکارنیوز، در خصوص وضعیت پرسپولیس در نیم‌فصل اول لیگ برتر و صحبت‌های رامین رضاییان علیه سروش رفیعی صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

نیم‌فصل اول لیگ برتر به اتمام رسید. این نیم‌فصل برای پرسپولیس چطور گذشت؟

واقعاً ما نیم‌فصل سختی را پشت‌سر گذاشتیم اما خوشبختانه آخرش خوب تمام شد. ما نتایج خوبی در لیگ گرفتیم و در همین نیم‌فصلی که گذشت موفق شدیم به فینال آسیا برویم و نتایج خوبی هم گرفتیم که دل مردم را شاد کرد.

قبل از اینکه لیگ آغاز شود به دلیل شرایط پرسپولیس و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات خیلی‌ها فکر می‌کردند که نتایج فوق‌العاده ضعیفی خواهید گرفت اما نه تنها این‌طور نشد بلکه نتایج ماندگاری در پرسپولیس ثبت کردید.

زمانی که چند بازیکن از پرسپولیس جدا شدند آقای برانکو در همان ابتدای فصل جلسه‌ای با بازیکنان برگزار کرد و به آنها گفت که این تیم از تیم سال قبل بهتر نتیجه می‌گیرد اما ما در دلمان گفتیم مگر می‌شود وقتی چند بازیکن جدا شدند و تقویت هم نشدیم بهتر از سال قبل نتیجه بگیریم. با خودمان گفتیم شاید برانکو ما را اذیت می‌‌کند یا در حال شوخی کردن است اما وقتی در لیگ قهرمانان آسیا هر بار یک تیم قدرتمند را شکست می‌دادیم و حذف می‌کردیم فهمیدیم که آقای برانکو چیزی می‌دانسته که این حرف ها را زده است. واقعاً خدا به دل بچه‌ها نگاه کرد و نتیجه‌اش چیزی شد که همه به آن افتخار می‌کنند. ما تمرینات سختی را پشت‌سر گذاشتیم و زحمات زیادی کشیدیم اما خوشحالم که در پایان نتیجه‌ای گرفتیم که دشمن شاد کن نشدیم و همه پرسپولیسی‌ها به ما افتخار کردند.

چند بازیکن در نیم‌فصل دوم به پرسپولیس اضافه خواهند شد. فکر می‌کنی در نیم‌فصل دوم نتایج پرسپولیس چطور خواهد شد؟

بازیکنانی که در نیم‌فصل اول در شرایط سخت برای پرسپولیس بازی کردند واقعاً زحمت زیادی کشیدند اما بازیکنانی هم که در نیم‌فصل دوم به ما اضافه می‌شوند قطعاً بازیکنان بزرگ و خوبی هستند که می‌توانند به ما کمک زیادی کنند. ما در نیم‌فصل اول سختی زیادی کشیدیم و شرایط سختی داشتیم و شک ندارم هواداران پرسپولیس می‌دانند که ما با چه شرایطی بازی کردیم اما مطمئناً حضور بازیکنان جدید به ما کمک می‌کند تا قوی‌تر از قبل شویم و ان‌شاءالله روند خوبی که داشتیم را ادامه دهیم.

مشکل مصدومیتت به کجا رسید؟ با این وضعیت لیگ را ادامه می‌دهی یا اینکه قصد مداوا داری؟

این را بی‌تعارف می‌گویم که اگر هواداران پرسپولیس نبودند و به من انرژی نمی‌دادند نمی‌توانستم بازی کنم. واقعاً هواداران با حمایت‌هایشان انگیزه زیادی به من دادند و همواره به من لطف داشتند که این مسأله من را شرمنده کرده است. من با همه وجود برای پرسپولیس کار می‌کنم و با حمایت هواداران دردی احساس نمی‌کنم. امیدوارم که این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

بالاخره چه زمانی می‌خواهی مصدومیتت را به صورت کامل برطرف کنی؟

واقعیت را می‌گویم که من مشکل دارم و مصدوم هستم اما با این وضعیت سر می‌کنم و کار را جلو می‌برم. به دلیل کمبود زمان در نیم‌فصل نمی‌توانم مداوای قطعی انجام دهم. اما فصل که تمام شود وضعیت مصدومیتم را به صورت کامل برطرف خواهم کرد.

الان که نیم فصل از لیگ گذشته شاید بهتر بتوان درباره مدعیان لیگ صحبت کرد.

من فکر می‌کنم ۵، ۶ تیم بالای جدول در وضعیت فعلی شانس قهرمان شدن در لیگ را دارند. استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و پدیده می‌توانند در کنار پرسپولیس برای قهرمانی تلاش کنند و من فکر می‌کنم قهرمان بین این تیم‌ها مشخص خواهد شد. هر چند که اعتقاد دارم استقلال در نیم‌فصل دوم تیم خیلی خوبی خواهد شد.

این روزها بحث خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس مطرح شده است. فکر می‌کنی این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد و این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار می‌شود؟

به هر حال پرسپولیس و استقلال تیم‌های مردمی و پرهواداری هستند و اگر هم قرار است خصوصی شوند باید دولت مواظب آنها باشد چون در وضعیت فعلی خصوصی‌سازی کار سختی است اما مطمئن هستم که مسئولان مربوطه بهترین تصمیم را خواهند گرفت و ان‌شاءالله هر چه خیر است رخ بدهد. اما باید در نظر داشت که این تیم‌ها مردمی هستند.

فکر می‌کنی با خصوصی‌سازی مشکلات مالی سرخابی‌ها برطرف شود؟

به هر حال این مشکلات وجود دارد و امیدوارم نگاه ویژه‌ای به ما بشود تا این مشکلات حل شود چرا که هم پرسپولیس و هم استقلال تیم‌های پرهواداری هستند و مردم آنها را دوست دارند.

استانکو سرمربی اسبق پرسپولیس دیروز درگذشت.

من متأسفانه شناختی از او نداشتم اما دیدم که همواره همه از او تعریف کردند و درباره خدمت او به پرسپولیس صحبت می‌کنند. مطمئناً فوتبال پرسپولیس در دهه ۷۰ مدیون او بوده و درگذشتش را به خانواده‌اش و هواداران پرسپولیس تسلیت می‌گویم.

خودت در این سال‌ها با مربیان کروات زیادی کار کردی؟ نظرت در خصوص عملکرد آنها در این خصوص چیست؟

بله من با مربیان کروات زیادی کار کردم، با بلاژوویچ، لوکابوناچیچ، کرانچار، برانکو و … کار کردم و همه آنها را مربیان باشخصیت و خوبی می‌دانم که خدمت زیادی به فوتبال ایران انجام داده‌اند.

هفته قبل سروش رفیعی در مصاحبه‌ای با انتقاد از برخی انتخاب‌ها در تیم ملی از جای خالی تو در جمع ملی‌پوشان در آستانه جام ملت‌های آسیا صحبت کرد و این صحبت‌ها با واکنش تند رامین رضاییان روبه‌رو شد و او انتقاد تندی نسبت به رفیعی انجام داد. تو درباره صحبت‌های رامین رضاییان چه نظری داری؟

من صحبتی در این باره ندارم و جوابی نمی دهم و فقط برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم. به عنوان یک ایرانی آرزویم قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیاست.

پیش‌بینی‌ات چیست؟ فکر می‌کنی تیم ملی بتواند طلسم‌شکنی کرده و قهرمان آسیا شود؟

پیش‌بینی کردن فوتبال کار سختی است اما مطمئن هستم که ملی‌پوشان تلاش زیادی خواهند کرد تا به قهرمانی برسیم.

فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟ قطعاً تیم‌های آسیایی نگاه ویژه‌ای نسبت به پرسپولیس خواهند داشت.

همیشه بازی کردن در آسیا سخت است و حالا که ما به فینال آسیا رفتیم مطمئناً تیم‌های آسیایی باید نگاه دیگری به ما داشته باشند و حساب دیگری روی ما باز خواهند کرد. این را هم در نظر بگیرید که تیم‌های رقیب با بودجه هنگفت و پول بسیار زیاد خود را آماده حضور در لیگ قهرمانان می‌کنند. خارج از کُری‌های معمول باید در نظر داشت که تیم‌های پرسپولیس و استقلال اعتبار فوتبال ایران در آسیا هستند و ما مثل برخی از هواداران تیم‌های دیگر آرزوی باخت نمایندگان ایران در آسیا را نداریم و به دنبال آوردن پرچم ژاپن یا کشورهای دیگر نیستیم ما به دنبال موفقیت تیم‌های ایرانی در آسیا هستیم و این از هر چیزی مهمتر است و هیچ‌گاه آرزوی باخت تیم‌های ایرانی را در آسیا نداریم.