تکذیب شایعه گرانی بنزین

او در بخش دیگری از سخنانش شایعه گرانی بنزین را رد کرد و گفت: تا اطلاع ثانوی از من یک تکذیبیه در زمینه هرگونه شایعه گرانی بنزین داشته باشید. به گزارش «ایسنا»، وی افزود: دولت هیچ برنامه‌ای در هیچ ابعادی در مورد افزایش قیمت بنزین ندارد. تا پایان ۱۴۰۱ هم نیازی به این کار نیست. سخنگوی دولت در مورد حذف کارت سوخت در برخی جایگاه‌ها نیز با بیان اینکه اگر موردی باشد برخورد می‌شود، گفت: چنانچه بحث قاچاق مطرح باشد با آن مورد برخورد می‌شود اما ممکن است آن کسانی که ذی‌نفع بوده‌اند در این زمینه خبرسازی کنند و از حذف کارت سوخت بگویند.

چگونگی فروش نفت

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی فروش نفت، اظهار کرد: درخصوص بحث فروش نفت، ایران سیاستش بازاریابی فعال بوده است. در حال فروش نفت بوده‌ایم که ارز آن نیز باز می‌گردد. عرضه ارز همیشه بیش از تقاضا بوده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از هر ابزاری برای موفقیت در جنگ اقتصادی استفاده می‌کند. موفقیت‌های خوبی در این مسیر بوده است. توافق با ونزوئلا نوآوری در فروش نفت بود.

واکنش به اعتراض بازاریان و بازنشستگان

بهادری‌جهرمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تجمعات اخیر بازاریان درباره معیار محاسبه مالیات، اظهار کرد: دولت برای محاسبه مالیات مکلف بوده بر اساس قانون، تراکنش دستگاه‌های کارتخوان را مدنظر قرار دهد. مبنای دولت در بررسی مالیات همکاری و همیاری با اصناف است. به عنوان مثال حدود یک میلیون نفر که مشمول مالیات بودند ۵۵۰ هزار نفر از این عزیزان از پرداخت مالیات معاف شدند. وی افزود: نکته دوم اینکه رئیس‌جمهور تاکید دارند که اساس کار باید بر مدار اعتماد با بازاریان و خوداظهاری آنها باشد. به گزارش «ایرنا»، سخنگوی دولت درباره اعتراضات برخی از بازنشستگان در روزهای اخیر نیز اظهار کرد: رویکرد رئیس‌جمهور توجه به سخنان منطقی و مطالبات قانونی و رسمی است و حتی جمعی از بازنشستگان مکاتبه‌ای با آیت‌الله رئیسی برای بیان مشکل خود داشتند که معاون اول رئیس‌جمهور مامور رسیدگی به موضوع شده است. بهادری‌جهرمی افزود: روز دوشنبه جلسه‌ای با حضور نمایندگان بازنشستگان و مسوولان اجرایی در حضور معاون اول تشکیل شد و راهکارهای قانونی برای رسیدگی به مشکلات بازنشستگان عزیز مورد بررسی قرار گرفت.

برنامه دولت برای نظارت بر بنگاه‌های املاک

بهادری‌جهرمی درباره ورود دولت به کنترل بازار مسکن هم گفت که رئیس‌جمهور به وزرای راه و شهرسازی و صمت برای کنترل بازار مسکن دستور داده‌اند که بر اساس آن طرحی جدید ارائه شده و در دستور کار قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد: شهردار تهران نیز همکاری خود را با وزارت راه و شهرسازی برای سامان‌دهی بازار مسکن آغاز کرده تا شاهد فشار کمتر به ویژه نسبت به مستاجران باشیم و اعتباراتی هم برای حمایت از مستاجران در بانک‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، سخنگوی دولت گفت: برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه اجاره‌بها و نظام‌مندتر کردن آن، مقرر شد بر بنگاه‌های املاک نظارت صورت بگیرد./دنياي اقتصاد