• امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1

نگران فوتبال باشیم یا والیبال؛ بازگشت کابوسی به اسم ژاپن!

  • کد خبر : 104768
  • 25 خرداد 1401 - 8:32
نگران فوتبال باشیم یا والیبال؛ بازگشت کابوسی به اسم ژاپن!

آرمان شرق-گروه ورزش:در شرایطی که این روزها ورزش‌دوستان ایرانی نگران شرایط تیم ملی فوتبال ایران در مسیر جام جهانی قطر هستند، نتایجی که تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها هم گرفته و می‌گیرد نگران‌کننده شده است. ایران که در رقابت‌های این دوره به میزبانی برزیل، استارت خوبی داشت و در اولین بازی از سد تیم چین گذشت در دیدار دوم برابر هلند حرفی برای گفتن نداشت و در دیدار سوم از هفته نخست هم تیم ضعیف استرالیا را از پیش‌رو برداشت.

آرمان شرق-گروه ورزش:در شرایطی که این روزها ورزش‌دوستان ایرانی نگران شرایط تیم ملی فوتبال ایران در مسیر جام جهانی قطر هستند، نتایجی که تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها هم گرفته و می‌گیرد نگران‌کننده شده است. ایران که در رقابت‌های این دوره به میزبانی برزیل، استارت خوبی داشت و در اولین بازی از سد تیم چین گذشت در دیدار دوم برابر هلند حرفی برای گفتن نداشت و در دیدار سوم از هفته نخست هم تیم ضعیف استرالیا را از پیش‌رو برداشت.

نگران فوتبال باشیم یا والیبال؛ بازگشت کابوسی به اسم ژاپن!

در شرایطی که این روزها ورزش‌دوستان ایرانی نگران شرایط تیم ملی فوتبال ایران در مسیر جام جهانی قطر هستند، نتایجی که تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها هم گرفته و می‌گیرد نگران‌کننده شده است. ایران که در رقابت‌های این دوره به میزبانی برزیل، استارت خوبی داشت و در اولین بازی از سد تیم چین گذشت در دیدار دوم برابر هلند حرفی برای گفتن نداشت و در دیدار سوم از هفته نخست هم تیم ضعیف استرالیا را از پیش‌رو برداشت. ملی‌پوشان والیبال با دو برد و یک شکست پا به بازی چهارم و تقابل با ژاپن گذاشتند. در شرایطی که به نظر می‌رسید شاگردان بهروز عطایی در تقابل با سامورایی‌ها انگیزه کافی برای بردن داشته و در پی جبران سه شکست از چهار تقابل اخیر برابر این تیم باشند، آنها در نمایشی ضعیف و دور از انتظار با نتیجه ۳ بر صفر بازی چهارمشان در جام ملت‌ها را هم واگذار کردند تا چهارمین شکست در پنج تقابل اخیر برابر این تیم آسیایی را متحمل شوند. در این بازی و در ست اول، تیم ملی والیبال ایران عملکرد ضعیفی داشت و با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ شکست خورد.
در ست دوم این رقابت، شاگردان عطایی بازهم عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند به طوری که ژاپن توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ ایران را شکست دهد تا روحیه بازیکنان ایران به شدت افت کند. در ست سوم، تیم ملی والیبال ژاپن سرحال نشان داد و بازیکنان این تیم توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی برسند تا ژاپن در یک بازی یک‌طرفه ایران را با نتیجه سنگین ۳ بر صفر شکست دهد. ایران که روزگاری در تلاش بود تا به سطح بازی والیبال ژاپن در آسیا برسد، در سال‌های اخیر با جهشی خیره‌کننده فراتر از این قاره ظاهر شد و با تیم‌های دوم به بعد هم توانایی رقابت‌کردن با ژاپنی‌ها را داشت ولی این موضوع مربوط به سال‌های گذشته است و حالا به نظر می‌رسد، ژاپن قرار است دوباره تبدیل به کابوسی برای والیبال ایران در آسیا شود. موضوعی که البته بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران چندان نگرانی‌ای بابت آن ندارد. او که گفته برای هفته دوم لیگ ملت‌ها چند تغییر در ترکیب ۱۴نفره تیم ملی والیبال ایران خواهد داشت بعد از شکست سنگین ایران مقابل ژاپن گفت: «پیش‌بینی یک بازی سخت را داشتیم و در وضعیتی برابر این تیم قرار گرفتیم که ژاپن تیمی کامل بود و با تمام قدرت وارد این مسابقات شد. تیمی که در المپیک حاضر بود، بدون تغییر به این مسابقات پا گذاشت اما تیم ایران با تغییرات متعدد در لیگ ملت‌ها حاضر شد. می‌دانستیم بازی سختی در پیش داریم و همین‌طور هم شد. فاصله کم زمانی مسابقه قبل و این بازی، اثر نامطلوب روی بدن بازیکنان گذاشت. در دو فاکتور سرویس و حمله که همیشه خوب بودیم در این مسابقه خوب عمل نکردیم. باید بگویم که ژاپن خوب بازی کرد و پیروز شد». او در پایان درخصوص تغییرات احتمالی در ترکیب ۱۴نفره تیم ملی در هفته دوم لیگ ملت‌ها هم گفت: «دو تا سه بازیکن را برای هفته دوم جابه‌جا خواهیم کرد و از لیست ۲۵نفره که در اختیار فدراسیون جهانی والیبال گذاشته‌ایم، استفاده بهینه خواهیم داشت». شکست والیبال ایران برابر ژاپن، آن‌هم با این نتیجه سنگین، نه تنها هواداران والیبال و ورزش در ایران را شوکه کرده بلکه به نظر می‌رسد باعث غافلگیری بازیکنان تیم ملی هم شده است. این موضوعی است که میلاد عبادی‌پور، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران بعد از جدال با ژاپن به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: «بازی خوبی نداشتیم اما در بسیاری از لحظات به ویژه ست سوم تمام تلاش خود را انجام دادیم. حریف بسیار پرقدرت ظاهر شد و در دو فاکتور سرویس و توپ‌گیری خوب عمل کرد. اکثر توپ‌گیری‌های ژاپنی‌ها تبدیل به امتیاز شد و مهم‌ترین ویژگی بازیکنان ژاپن در مسابقه همین موضوع بود. باید اعتراف کنم که از سرویس‌های قدرتمند ژاپنی‌ها و مسیرهایی که برای سرویس‌زدن انتخاب می‌کردند، شوکه شدیم. ژاپن تیم قوی‌ای بوده و در این تورنمنت خوب ظاهر شده است. تنها می‌توانم به آنها تبریک بگویم».
ژاپن جای ایران را گرفت
شکست برابر ژاپن در همین لیگ ملت‌ها خیلی سریع تأثیرش را گذاشت و ایران را در رده‌بندی جهانی پایین‌تر از ژاپن قرار داد. در واقع تیم ملی والیبال ایران که پیش از این دیدار در رده‌بندی زنده جهانی در رده دهم جهان قرار داشت، پس از این شکست جای خود را به ژاپن داد و به رده یازدهم جهان سقوط کرد. تیم ملی والیبال ایران با مجموع امتیاز ۲۴۵ در رده ۱۱ جهان و تیم ملی والیبال ژاپن با مجموع امتیاز ۲۵۹ در رده دهم جهان قرار دارند. همچنین پس از شکست عجیب برزیل مقابل چین، این تیم از رده اول جهان به رده دوم سقوط کرد و جای خود را به لهستان داد. تیم ملی والیبال چین پس از پیروزی ۳ بر صفر مقابل برزیل با پنج پله صعود به رده ۱۷ جهان رسید. تیم ملی والیبال ایران در هفته اول رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ والیبال در برزیل به مصاف حریفان خود رفت. والیبالیست‌های ایران در بازی اول خود در این مسابقات مقابل چین با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسیدند. والیبال ایران در بازی دوم خود مقابل هلند عملکرد خوبی نداشت و با نتیجه سنگین ۳ بر صفر شکست خورد. همچنین در بازی سوم این رقابت‌ها، بلندقامتان ایران مقابل استرالیا با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسیدند. ایران در بازی چهارم و آخرین خود در هفته اول این مسابقات، به مصاف ژاپن رفت و در یک بازی ضعیف نتیجه را ۳- صفر واگذار کرد. والیبال ایران در پایان هفته اول این مسابقات با دو پیروزی شش‌امتیازی شد و در رده ۱۱ جدول رده‌بندی قرار گرفت. تیم ملی والیبال آمریکا و ژاپن هرکدام با چهار برد و سه پیروزی در رده‌های اول و دوم این رقابت‌ها تا پایان هفته اول
 قرار گرفته‌اند.
جدول لیگ ملت‌ها تا پایان هفته نخست
۱- آمریکا چهار برد و ۱۱ امتیاز ۲- ژاپن سه برد و ۱۰ امتیاز
۳- فرانسه سه برد و ۹ امتیاز ۴- لهستان سه برد و ۹ امتیاز
۵- ایتالیا سه برد و ۹ امتیاز ۶- آلمان سه برد و ۷ امتیاز
۷- هلند دو برد و ۶ امتیاز ۸- برزیل دو برد و ۶ امتیاز
۹- صربستان دو برد و ۶ امتیاز ۱۰- اسلوونی دو برد و ۶ امتیاز
۱۱- ایران دو برد و ۶ امتیاز ۱۲- آرژانتین یک برد و ۴ امتیاز
۱۳- چین یک برد و ۳ امتیاز ۱۴- کانادا یک برد و ۳ امتیاز
۱۵- بلغارستان بدون برد و ۲ امتیاز ۱۶- استرالیا بدون برد و صفر امتیاز/شرق

 

لینک کوتاه : https://armanshargh.ir/?p=104768

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.