تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 19:07
کد خبر : 39666

تظلم خواهی برای تضییع حق ایتام و معلولان از سوی مسئولان شهری در بابلسر

تظلم خواهی برای تضییع حق ایتام و معلولان از سوی مسئولان شهری در بابلسر

آرمان شرق:جمعی از خانواده های ایتام و معلولان در نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولان کشور نسبت به آنچه تضییع حقوق ایتام و معلولان توسط مدیران شهری بابلسر خوانده شده، اعتراض کردند. به گزارش آرمان شرق، در این نامه آمده است: در رزوهای اخیر تلاشهای فراوانی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهرستان بابلسر مبنی

آرمان شرق:جمعی از خانواده های ایتام و معلولان در نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولان کشور نسبت به آنچه تضییع حقوق ایتام و معلولان توسط مدیران شهری بابلسر خوانده شده، اعتراض کردند.

به گزارش آرمان شرق، در این نامه آمده است:

در رزوهای اخیر تلاشهای فراوانی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهرستان بابلسر مبنی بر تخریب برخی از  اراضی مجتمع شهید عظیمی وابسته به سازمان بهزیستی به بهانه بازگشایی خیابان ۳۵ متری در شهر بابلسر در حال انجام است.

اما اصل ماجرا چیست؟ مجتمع مذکور که متعلف به سازمان بهزیستی است به عنوان مجموعه تفریحی و ساحلی در اختیار ایتام، معلولین و کودکان بی سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار می گیرد. این مرکز در سال ۱۳۴۲ به نام روستا زادگان و به منظور استفاده ایتام استان توسط فرح تأسیس می گردد، پس از پیروزی انقلاب و با گسترش این مجموعه خدمات رسانی این مجتمع مذکور افزایش یافته و تمامی افراد (ایتام، معلولین، کودکان بی سرپرست و..) تحت پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور از محیط تفریحی و ساحلی آن استفاده می نمایند با عنایت به موقعیت خوب شهری این مجموعه و ارزش مادی بالای این مجتمع، متأسفانه برخی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر بابلسر و وابستگان آنها در سالهای گذشته  نسبت به خریداری این زمین ها اقدام نموده اند؟! در سالها و ماههای اخیر این افراد با هدف افزایش قیمت زمین های خود و کسب منفعت مالی بیشتر و با سوء استفاده از جایگاه مدیریت شهری خود اقدام به تعریف طرح خیابان ۳۵ متری در ادامه خیابان نخست وزیری شهر بابلسر کرده که متأسفانه در راستای اجرای این طرح و گذر خیابان مذکور از کنار زمین های شخصی مسئولین شهری با هدف افزایش قیمت زمین شان، لاجرم می بایست بخش عمده ای از مجتمع شهید عظیمی که متعلق به ایتام و معلولین و بی سرپرستان کشور می باشد تخریب گردد؟!

اما جای این سوال وجود دارد که گناه این عزیزان و کودکان بی سرپرست که ملجاء و پناهی جز خدا ندارند در مقابل زیاده خواهی و طمع مسئولین شهری شهرستان بابلسر چیست؟ که تاوان آن تخریب مجتمع تفریحی و ساحلی شان باشد جایی که با شور و هیجان فراوان گروههای مختلفی از آنان هر سال از نقاط مختلف کشور به شهر بابلسر آمده و از امکانات آن استفاده می نمایند…به گواه کارشناسان و مهندسین طرح مذکور فاقد هرگونه توجیه شهرسازی بوده و تنها با هدف سودجویی و منفعت برخی از مسئولین شهری تعریف شده است.

علی ایحال به نظر می رسد مسئولین نظارتی در قوه قضائیه و دیگر مراجع نظام مقدس جمهوری اسلامی می بایست دخالت در موضوع و بررسی جوانب آن از تضییع حقوق کودکان بی سرپرست و ایتام و معلولین در این زمینه جلوگیری به عمل آورده و  از حق این کودکان مظلوم در برابر زیاده خواهی برخی از مدیران شهری در شهرستان بابلسر دفاع نماید.

از طرف جمعی از خانواده های ایتام و معلولین تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور

 

رونوشت:

-دفتر مقام معظم رهبری

-ریاست جمهوری جهت استحضار

-قوه قضائیه جهت استحضار و پیگیری

-مجلس شورای اسلامی جهت استحضار

-وزارت کشور جهت استحضار و پیگیری

-خبرگزاری ها و نشریات کشور جهت پیگیری و انتشار

-سازمان بهزیستی کشور

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.