• امروز : دوشنبه - ۱۱ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 3 October - 2022
5

جزئیات وام‌های جدید بانک مسکن برای سپرده‌گذاران

  • کد خبر : 72810
  • 07 تیر 1400 - 7:50
جزئیات وام‌های جدید بانک مسکن برای سپرده‌گذاران

این سبد متنوع سپرده‌گذاری شامل هفت طرح با نام‌های طرح مانا، طرح همتا طرح همراه، آتیه طلایی ۳، طرح کارگشا، طرح ۸۲، طرح ۲ و ۱ و طرح سما است. ارمان شرق- براساس قوانین و مقررات در نظر گرفته‌ شده در این زمینه، در طرح مانا، حداقل موجودی برای افتتاح حساب مبلغ ۳۰میلیون تومان در نظر گرفته‌ شده است. همچنین مدت‌زمان انتظار برای دریافت این تسهیلات با موجودی ۳۰میلیون تومانی حداقل ۵ ماه تعیین‌شده است. در قالب این طرح متقاضیان و سپرده‌گذاران می‌توانند بعد از طی دوره انتظار مذکور تا سقف ۱۵۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

بانک مسکن برای افزایش رفاه حال مشتریان این بانک اقدام به طراحی سبد متنوعی از طرح‌های ویژه سپرده‌گذاری شامل هشت طرح ویژه کرده است که مشتریان و متقاضیان می‌توانند متناسب با شرایط و هدفی که از سپرده‌گذاری دارند اقدام به انتخاب یک یا چند مورد از این طرح‌ها برای سپرده‌گذاری کنند.

این سبد متنوع سپرده‌گذاری شامل هفت طرح با نام‌های طرح مانا، طرح همتا طرح همراه، آتیه طلایی ۳، طرح کارگشا، طرح ۸۲، طرح ۲ و ۱ و طرح سما است. براساس قوانین و مقررات در نظر گرفته‌ شده در این زمینه، در طرح مانا، حداقل موجودی برای افتتاح حساب مبلغ ۳۰میلیون تومان در نظر گرفته‌ شده است. همچنین مدت‌زمان انتظار برای دریافت این تسهیلات با موجودی ۳۰میلیون تومانی حداقل ۵ ماه تعیین‌شده است. در قالب این طرح متقاضیان و سپرده‌گذاران می‌توانند بعد از طی دوره انتظار مذکور تا سقف ۱۵۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

در طرح دیگر با عنوان طرح همتا، متقاضیان می‌توانند پس از افتتاح حساب با حداقل واریزی ماهانه ۳۰۰ هزار تومان با حداقل مدت انتظار ۳ سال تا سقف ۲۰۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. این طرح به‌خصوص برای متقاضیانی که در ماه امکان پس‌انداز با مبالغ بالا را ندارند، مناسب است. طرح همتا ویژه بدهکاران انواع قراردادهای تسهیلاتی بانک مسکن بوده که با پرداخت به‌موقع اقساط، خوش‌حسابی خود را به بانک اثبات کرده‌اند. نرخ سود این تسهیلات ۱۵ درصد است.

در طرح همراه بانک مسکن نیز همین شرایط برای مشتریان و متقاضیان در نظر گرفته‌شده است و افراد می‌توانند در قالب این طرح تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. مشتریان و متقاضیان پس از مراجعه به شعب بانک مسکن و بررسی شرایط آنها در خصوص اینکه افتتاح کدام ‌یک از حساب‌ها متناسب با شرایط آنها است از سوی کارکنان بانک مسکن راهنمایی خواهند شد. نرخ سود این تسهیلات نیز ۱۷درصد در نظر گرفته ‌شده است.

در قالب طرح آتیه طلایی ۳ متقاضیان می‌توانند با حداقل موجودی ۲۰۰هزار تومان در حساب خود از نرخ سود علی‌الحساب ۱۰درصدی برخوردار شوند. در پایان هرماه، مانده‌حساب کوتاه‌مدت به‌علاوه واریزی‌های طی ماه توسط مشتری و سودهای واریزی به‌حساب، به‌صورت خودکار به‌حساب بلندمدت واریز می‌شود. نرخ سود بلندمدت در این طرح برابر با سپرده دوساله و به میزان ۱۸ درصد خواهد بود.

در طرح کارگشا، با حداقل موجودی ۱۰میلیون تومانی و مدت بازپرداخت ۱۲ ماهه با نرخ سود ۱۸درصد به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود. سقف تسهیلات فردی در این طرح معادل ۱۰۰درصد خالص دریافتی تا ۱۰میلیون تومان برای کارکنان شرکت‌ها در نظر گرفته‌شده است. این طرح برای پرداخت تسهیلات به کارکنان و کارمندان شرکت‌هایی که اقدام به پرداخت حقوق کارکنان خود از مسیر بانک مسکن می‌کنند در نظر گرفته ‌شده است. سقف این تسهیلات برای مدیران شرکت تا ۲۰ میلیون تومان و برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تا ۳۰میلیون تومان قابل ‌افزایش است.

در طرح دیگر بانک مسکن با عنوان طرح ۸۲، بانک معادل سقف تسهیلات اوراق، تسهیلات بدون سپرده با مدت‌زمان بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ سود ۱۸درصد پرداخت می‌کند. مجموع تسهیلات پرداختی از محل اوراق و بدون سپرده نمی‌تواند از سقف تسهیلات مصوب بانک مرکزی تجاوز کند.

در طرح ۲ و ۱، متقاضیان و مشتریان بانک مسکن می‌توانند با حداقل مبلغ سپرده‌گذاری ۱۰میلیون تومانی و نرخ سود سپرده به میزان ۲درصدی، تسهیلاتی تا سقف ۸۵درصد مبلغ افتتاحی را با نرخ سود یک درصد دریافت کنند. در قالب طرح هشتم بانک مسکن نیز برای سپرده‌گذاری، در سپرده ممتاز سما، بانک علاوه بر پرداخت سود علی‌الحساب ماهانه به میزان ۱۰درصد، اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشتریان را با درصد تخصیص ۳۵درصد محاسبه و به‌جای ایجاد دارایی در مقاطع ماهانه، در راستای کاهش ترددهای غیرضروری مشتریان به شعب بانک به‌ویژه در شرایط حال حاضر شیوع بیماری کرونا، صرفا یک‌بار در هرسال (سررسید سالانه سپرده) اقدام به این کار می‌کند.در این خصوص بازدهی حساب مشتری در مقایسه با سپرده‌های متناظر حفظ می‌شود.

لینک کوتاه : http://armanshargh.ir/?p=72810

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.