• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
0

دفاع ریاضی روحانی از برجام:اگر شما بگویید نمره ۱۸ شما غرب گرا هستید. بگو ۲ نمره کم گرفته ، این می شود انقلابی!

  • کد خبر : 68204
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
دفاع ریاضی روحانی از برجام:اگر شما بگویید نمره ۱۸ شما غرب گرا هستید. بگو ۲ نمره کم گرفته ، این می شود انقلابی!

ارمان شرق- رییس جمهوری با بیان این که ما دو تحریم را شکستیم گفت: ما در توافقی با یک کشور یا ۱۰ کشور کمتر یا بیشتر باید به صد در صد می‌رسیدیم و به ۹۲ یا ۸۵ درصد رسیدیم. بی انصاف آن ۸۵ درصد را نمی بیند اما همیشه آن ۱۵ درصد را می بیند. در دنیا یک بچه زرنگ و با استعداد که سرکلاس درس می رود و شب هم تا صبح درس می خواند ممکن است نمره ۲۰ نگیرد ۱۷ بگیرد. شما همین ۳ نمره‌ای که نگرفته را می بینید آن ۱۷ نمره را نمی بینید. شما چگونه پدر و مادری هستید. به این بچه رحم کنید. درس می‌خواند نمره ۱۷ یا ۱۸ گرفته است. می گویند نه نمره ۱۷ یا ۱۸ نگویید. ۲ نمره کم گرفته این را بگویید چرا می گویید نمره ۱۸، اگر شما بگویید نمره ۱۸ شما غرب گرا هستید. بگو ۲ نمره کم گرفته این می شود انقلابی.

روحانی: می‌خواهیم با بولدوزر دیوار تحریم را جمع کنیم، برخی‌ها می‌گویند نه با فرغون و بیل این کار را انجام دهید / اشکالی ندارد، با فرغون و بیل انجام می‌دهیم اما بگذارید این تحریم کنار برود
روحانی عنوان کرد: وقتی من مذاکرات روزانه وین را می‌خوانم، مشاهده می‌کنم که این دیوار بلند تحریم هر روز یک تکه‌اش پایین می‌ریزد و خراب می‌شود و اگر همه دست به دست هم بدهیم در یک زمان کوتاهی برچیده می‌شود. حالا ما می‌خواهیم با بولدوزر این دیوار را جمع کنیم، برخی‌ها می‌گویند نه با فرغون و بیل این کار را انجام دهید، اشکالی ندارد ما این کار را با فرغون و بیل انجام می‌دهیم، کمی دیرتر به نتیجه می‌رسیم. بگذارید تمام شود، بگذارید این تحریم کنار برود.

حسن روحانی رییس جمهور با تاکید بر این که سه امروز با سه جبهه روبرو هستیم گفت: ما در یک جنگی هستیم که سه ضلع دارد و از هر طرف به ما هجمه می شود و ما باید حداقل با این سه ضلع بجنگیم. ما در مثلثی قرار گرفتیم که سه ضلع آن ما باید مبارزه و مقاومت و ایستادگی کنیم. یک ضلع آن تحریم است. تحریم من نمی‌دانم آنها چه می گویند و حرف بعضی‌ها چیست و من نتوانستم در این هشت سال بفهمم که آنها چه می گویند انشاءآلله که می خواهند حرف درست بزنند و بلد نیستند.

روحانی تاکید کرد: تحریم یعنی حق مردم را خوردن، ظلم مستقیم به فقیرترین افراد جامعه، ظلم به آن بیماری که دارو ندارد یا ناچار است که گران بخرد، ظلم به قشر مستضعفی که به مغازه می رود و می‌خواهد غذاهای روزمره و نان شب خود را بخرد اما ناچار است با قیمت گران بخرد. تحریم یعنی جنسی که می‌خواهیم از خارج بخریم و وارد کنیم ۲۰ درصد اضافه می‌دهیم آنها پیش خدا و در تاریخ جواب بدهند.

رییس دولت دوازدهم گفت: یک ملت بزرگ در جنگ است و مثل این که کسی ککشان نمی‌گزد. ما در جنگینم مگر بمباران و گلوله باران را نمی‌بینید. گوش‌هایتان را گرفتید. می‌بینید که خواهران و برادران شما زیر این بمباران جان می دهند و قطعه قطعه شدند باز هم نمی بینید. خداوند چشم بینا نداده است. تحریم ظلم است.

رییس جمهوری افزود: هرکس بتواند تحریم را بردارد و اگر یک لحظه تاخیر بیندازد گناه بزرگ و نابخشودنی نسبت به ملت ایران انجام داده است که من بعید می دانم که خدا از این گناه بگذرد و مردم هم از این گناه نمی‌گذرند. چون بحث گناه بر سر یک نفر نیست . به ۸۴ میلیون نفر در این تحریم ظلم می شود.

روحانی ادامه داد: دولت مصمم است تحریم را بردارد. البته از نظر من این تحریم را شکسته است.ما دو تحریم را شکسته ایم؛ یک قسمت دیوار تحریم را در سال ۹۲ و در سال ۹۴ یک قسمت دیگر را تخریب کردیم. یک جنگ و تحریم عظیم و بزرگی از ۹۷ شروع شد و سه سال و نیم مقاومت و ایستادگی کردیم و دولت خم به ابرو نیاورد و آنهایی که باید در این میدان جنگ به ما کمک کنند، کمک نکردند که خدا از آنها نگذرد. نه تنها کمک نکردند بلکه روحیه رزمندگان خط مقدم را تضعیف کردند که خدا از اینها هم نگذرد. چرا می‌گویم نگذرد چرا که ما بعد از هزار و چند سال باز هم می گوییم خدا نگذرد از کسی که امام علی (ع) را به شهادت رساند. آنها در تاریخ با کشتن امیرالمومنین به فرهنگ اسلام و انسانیت ظلم کردند و تا آخر ملعونند .

وی گفت: آنهایی که کمک نمی‌کنند به رزمندگانی که وسط میدان جنگ هستند چگونه می خواهند جواب بدهند این گناه نابخشودنی است.

رییس جمهوری با بیان این که ما دو تحریم را شکستیم گفت: ما در توافقی با یک کشور یا ۱۰ کشور کمتر یا بیشتر باید به صد در صد می‌رسیدیم و به ۹۲ یا ۸۵ درصد رسیدیم. بی انصاف آن ۸۵ درصد را نمی بیند اما همیشه آن ۱۵ درصد را می بیند. در دنیا یک بچه زرنگ و با استعداد که سرکلاس درس می رود و شب هم تا صبح درس می خواند ممکن است نمره ۲۰ نگیرد ۱۷ بگیرد. شما همین ۳ نمره‌ای که نگرفته را می بینید آن ۱۷ نمره را نمی بینید. شما چگونه پدر و مادری هستید. به این بچه رحم کنید. درس می‌خواند نمره ۱۷ یا ۱۸ گرفته است. می گویند نه نمره ۱۷ یا ۱۸ نگویید. ۲ نمره کم گرفته این را بگویید چرا می گویید نمره ۱۸، اگر شما بگویید نمره ۱۸ شما غرب گرا هستید. بگو ۲ نمره کم گرفته این می شود انقلابی.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: وضعیتی که ما امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم خدا را شکر می‌کنم. در این سه سال و نیم ملت ما با صبر، مقاومت، ایمان و ایثار ایستادگی کرد، رهبر معظم انقلاب هم ما را حمایت و هدایت کرد و ما امروز این صبر و مقاومت را در وین می‌بینیم.

روحانی عنوان کرد: وقتی من مذاکرات روزانه وین را می‌خوانم، مشاهده می‌کنم که این دیوار بلند تحریم هر روز یک تکه‌اش پایین می‌ریزد و خراب می‌شود و اگر همه دست به دست هم بدهیم در یک زمان کوتاهی برچیده می‌شود. حالا ما می‌خواهیم با بولدوزر این دیوار را جمع کنیم، برخی‌ها می‌گویند نه با فرغون و بیل این کار را انجام دهید، اشکالی ندارد ما این کار را با فرغون و بیل انجام می‌دهیم، کمی دیرتر به نتیجه می‌رسیم. بگذارید تمام شود، بگذارید این تحریم کنار برود.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: افتخاری که دولت یازدهم و دوازدهم به دست آورده این بود که سال‌ها ایران‌هراسی را که در دل افکار مردم جهان جا انداخته بودند، ما این ایران‌هراسی را شکستیم. ما به دنیا گفتیم، ایران اهل منطق و مذاکره است و به عهد خود وفادار است. امروز دیگر هیچ‌کس ایران‌هراسی‌اش نمی‌گیرد، ایرانی که می‌آید پای مذاکره می‌نشیند با قدرت‌های جهان توافق می‌کند، ایرانی که به عهده خود عمل می‌کند و عهدش را زیر پا نمی‌گذارد و طرف مقابل است که این کار غلط را انجام می‌دهد و از عهد خود فرار می‌کند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما اکنون ایران‌هراسی را شکستیم، آیا این را هم تردید دارید؟ امروز ایران هراسی به آن مفهومی که ۱۰ سال پیش بود نیست. آنهایی که می‌دانند، متوجه می‌شوند من چه می‌گویم، کسی که تحت فصل هفت شورای امنیت سازمان ملل قرار دارد یعنی در مرز جنگ و در مرز خطر است، ما کشور را از فصل ۷ درآوردیم آیا این را هم شک دارید؟ قطعنامه‌هایی که با قطعنامه ۲۲۳۱ لغو شد، آیا این را هم نمی‌دانید؟

وی گفت: ما از مهرماه سال گذشته تحریم تسلیحاتی را در کشور برداشتیم، این را هم خبر ندارید؟ این کار که کمک به رزمندگان و میدان است، اینکه دیگر کمک به ارتش و سپاه و روبروی دشمن ایستادن است! این دولت بود که تحریم نظامی را شکست، و بهترین سلاح‌های آفندی و پدافندی را یا ساخت یا تکمیل کرد. اگر شک دارید وزیر دفاع توضیح بدهد، بیان کند و شرح دهد که در هواپیما و ناوچه و زیردریایی چه کارهایی انجام دادیم، در پدافند هوایی و کروز چه کارهایی انجام دادیم. اگر شک دارید وزیر دفاع بیاید و اینها را توضیح بدهد و ببینید که در این ۸ سال چه کارهای عظیم و بزرگی انجام گرفته است.

رییس جمهوری ادامه داد: رژیم صهیونیستی در طول این مدت تلاش می‌کرد این موضوع را جا بیندازند که ایران کشوری است که دشمن همسایه‌های خود است و دشمن اصلی برای منطقه ایران است و برخی از دولت‌ها هم نادانسته یا تحت تاثیر، کم و بیش گاهی باور کرده بودند که ایران دشمن آنهاست.

وی عنوان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم تلاش کرد این تفکر غلط را بشکند و در هم بریزد و امروز شما می‌بینید همان همسایگانی که دیروز نظر دیگری نسبت به ایران داشتند، امروز آمده‌اند، صحبت می‌کنند و آماده هستند که رابطه خوب با ایران داشته باشند.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: آن تعامل سازنده‌ای که ما از روز اول در سال ۹۲ مطرح کردیم امروز در منطقه و در وین می‌بینید. ما پای تعامل سازنده‌ تا آخر ایستاده‌ایم و تا آخر همه می‌ایستیم، شک نکنید کل تحریم برداشته می‌شود و تردید نکنید ملت ایران پیروز است.در ذهن مردم حرف نادرست و تشویش اذهان درست نکنید، تحریم برداشته می‌شود، تحریم از بین رفته است، ملت ما آزادانه، برای ایستادگی و مقاومت خود سرافراز است است و این جبهه اول است.

روحانی تصریح کرد: جبهه دوم کرونا است، کرونا جبهه‌ای است که تنها مخصوص ما نیست.

لینک کوتاه : http://armanshargh.ir/?p=68204

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.