• امروز : جمعه - ۳۰ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Friday - 22 October - 2021
0

گفتگوها با مقامات آمریکایی، اروپایی و ایران می گوید احیا برجام شدنی است

  • کد خبر : 68116
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
گفتگوها با مقامات آمریکایی، اروپایی و ایران می گوید احیا برجام شدنی است

ارمان شرق- ایران درباره دسته‌بندی زرد تاکید دارد که تحریم دولت ترامپ علیه بانک مرکزی آن که تحت عنوان تروریسم بود، باید لغو شود چون به تجارت خسارت می‌زند. از سوی دیگر و در خصوص تحریم‌های زرد، مقامات آمریکایی می‌گویند که برای واشنگتن پیچیده‌تر خواهد بود که تحریم تروریستی علیه سپاه پاسداران ایران را لغو کند.

گفتگوها با مقامات آمریکایی، اروپایی و ایرانی به ما یک چیز می گوید: احیای برجام شدنی است / گره های اصلی مذاکرات بر سر چیست؟
دولت ترامپ ۱۵۰۰ تحریم را در راستای تلاش برای ممانعت از احیای توافق هسته‌ای بر ایران را اعمال کرد یا بازگرداند. تحریم‌ها بسته به این که تا چه حد با توافق هسته‌ای ناسازگارند، در سه دسته‌بندی سبز، زرد و قرمز قرار می‌گیرند. سبزها لغو می‌شوند، درباره زردها باید مذاکره کرد و قرمزها به طور مثال تحریم‌ها علیه افراد به خاطر تخطی از حقوق بشر، سر جایشان باقی می‌مانند. تصمیم‌گیری بر سر این که کدام تحریم‌ها لغو شوند، از حساسیت سیاسی برای هر دو کشور برخوردار است. به طور مثال، ایران درباره دسته‌بندی زرد تاکید دارد که تحریم دولت ترامپ علیه بانک مرکزی آن که تحت عنوان تروریسم بود، باید لغو شود چون به تجارت خسارت می‌زند. از سوی دیگر و در خصوص تحریم‌های زرد، مقامات آمریکایی می‌گویند که برای واشنگتن پیچیده‌تر خواهد بود که تحریم تروریستی علیه سپاه پاسداران ایران را لغو کند.

گفتگوها با مقامات آمریکایی، اروپایی و ایران می گوید احیا برجام شدنی است / گره های اصلی مذاکرات بر سر چیست؟نیویورک تایمز در گزارشی به قلم استیفن ارلانگر و دیوید سنگر نوشت: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و مقامات ایران می‌گویند که هدف مشترکی دارند؛ این که هر دو می‌خواهند به توافق هسته‌ای که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا سه سال پیش از آن خارج شد بازگردند و توافقی را دوباره برقرار سازند که ایران در ازای لغو تحریم‌ها، محدودیت‌هایی را بر تولید سوخت هسته‌ای‌اش اعمال کند. اما پس از پنج هفته پیش رفتن مذاکرات وین معلوم شده است که توافق قبلی که مفاد آن دقیقا تشریح شده است، دیگر به کار هیچ یک از طرفین نمی‌آید، حداقل در دراز مدت.

به گزارش «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: ایرانی‌ها می‌خواهند مجاز به نگه داشتن تجهیزات تولید سوخت هسته‌ای پیشرفته‌ای باشند که پس از خروج دولت ترامپ از توافق در تاسیساتشان نصب کردند و به نظام مالی جهانی بپیوندند که امری فراتر از دستاوردهای حاصل از توافق هسته‌ای است. دولت بایدن می‌گوید که احیای توافق پیشین فقط یک نقطه شروع است و باید فورا به دنبال آن، توافقی در زمینه محدود ساختن برنامه موشکی حاصل شود و تا دهه‌ها تولید سوخت هسته‌ای کافی برای تهران را ناممکن ساخت. ایران معتقد است که امکان چنین چیزی وجود ندارد.

احیای توافق هسته‌ای با تمام نقص‌هایش به نظر انجام‌پذیر است و گفت‌وگوها با مقامات ایرانی، اروپایی و آمریکایی نیز گویای این است. اما رسیدن به چیزی که آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا آن را توافقی طولانی‌تر و مستحکم‌تر خوانده است، توافقی که ایران را از انباشت مواد هسته‌ای برای نسل‌ها باز می‌دارد، آزمایش‌هایش موشکی‌اش و آن‌چه حمایتش از گروه‌های تروریستی خوانده شده را باز می‌دارد، بیش از همیشه دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

این به طور بالقوه یک آسیب‌پذیری بزرگ سیاسی برای بایدن است که می‌داند نمی‌تواند به سادگی آن‌چه دولت اوباما شش سال پیش مذاکره کرد را بازگرداند و در عین حال وعده‌هایی نامعلوم بدهد که چیزی بزرگ‌تر و بهتر را ممکن است در بر داشته باشد.

به باور ولی نصر، یک مقام پیشین آمریکایی که اکنون عضوی از دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جان هاپکینز است، ایران و آمریکا واقعا در حال مذاکره بر سر دو [خواسته] مجزا هستند و به همین دلیل است که مذاکرات این قدر کند پیش می‌روند.

ایران حتی از گفت‎وگو درباره توافقی بزرگ‌تر هم خودداری می‌کند. مقامات آمریکایی‌ می‌گویند هنوز واقعا معلوم نیست که ایران می‌خواهد برجام که مورد استهزای تندروهای داخلی آن نیز قرار می‌گیرد، احیا شود یا نه.

در ادامه این گزارش به نقش رژیم صهیونیستی در روند مذاکرات هسته‌ای و احیای توافق اشاره شده و آمده است: اسرائیلی‌ها که بیرون از مذاکرات انتظار می‌کشند، به کارزار خرابکاری و ترور در راستای متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ایران و شاید خود مذاکرات ادامه می‌دهند. از این رو، رفتن رئیس موساد اخیرا به واشنگتن و دیدار با بایدن مورد توجه قرار گرفت. شکاف در این زمینه میان اسرائیل وآمریکا باقی است.

در دیدار هفته گذشته مقامات واشنگتن و تل آویو که بلینکن، ویلیان جی برنز رئیس سیا و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در آن حضور داشتند، مقامات اسرائیلی به دولت بایدن گفتند که بازگشت به توافق قبلی ساده‌لوحانه است که به باورشان در برگیرنده گشایش هسته‌ای در همان ابتدا است. معاونان ارشد بایدن نیز گفتند که سه سال فشار حداکثری بر ایران که توسط دولت ترامپ اعمال شد، نتوانست دولت آن را در هم بشکند. در عوض، رسیدن به یک استانه هسته‌ای را تسریع بخشید. بایدن باید با کنگره آمریکا نیز رو به رو شود که نسبت به یک توافق تا حد زیادی دچار تردید هستند و بیشتر با نگرانی‌های اسرائیل هم‌سویند.

دولت ترامپ ۱۵۰۰ تحریم را در راستای تلاش برای ممانعت از احیای توافق هسته‌ای بر ایران را اعمال کرد یا بازگرداند. تحریم‌ها بسته به این که تا چه حد با توافق هسته‌ای ناسازگارند، در سه دسته‌بندی سبز، زرد و قرمز قرار می‌گیرند.

سبزها لغو می‌شوند، درباره زردها باید مذاکره کرد و قرمزها به طور مثال تحریم‌ها علیه افراد به خاطر تخطی از حقوق بشر، سر جایشان باقی می‌مانند. تصمیم‌گیری بر سر این که کدام تحریم‌ها لغو شوند، از حساسیت سیاسی برای هر دو کشور برخوردار است. به طور مثال، ایران درباره دسته‌بندی زرد تاکید دارد که تحریم دولت ترامپ علیه بانک مرکزی آن که تحت عنوان تروریسم بود، باید لغو شود چون به تجارت خسارت می‌زند. از سوی دیگر و در خصوص تحریم‌های زرد، مقامات آمریکایی می‌گویند که برای واشنگتن پیچیده‌تر خواهد بود که تحریم تروریستی علیه سپاه پاسداران ایران را لغو کند.

سوال این است که بایدن چطور ایران را ترغیب خواهد کرد درباره توافقی بهتر یا جدید مذاکره کند. مقامات آمریکایی که در حال تلاش برای احیای توافق اصلی هستند، هیچ پاسخی برای این مسئله ندارند اما تاکید می‌کنند که ایران هم خواستار منافع بیشتر نسبت به آن‌ چیزی است که توافق قبلی ارائه می‌کرد، بنابراین، باید تمایل به مذاکره بیشتری داشته باشد. آمریکایی‌ها می‌گویند که آماده مذاکره درباره تقویت توافق در راستای منافع دوجانبه هستند اما معتقدند این تصمیم‌گیری بر عهده ایران خواهد بود.

مقامات اطلاعاتی آمریكا می‌گویند که اگرچه ایران ظرفیت تولید مواد هسته‌ای خود را تقویت كرده و احتمالا تنها چند ماه تا به تولید اورانیوم به اندازه كافی غنی شده برای یك یا دو بمب فاصله دارد، حتی اكنون، هیچ مدرکی وجود ندارد كه ایران در حال كار برای ساخت كلاهك هسته‌ای باشد. آوریل هاینس، مدیر اطلاعات ملی، ماه گذشته در گزارشی گفت: ما همچنان ارزیابی می‌کنیم که ایران در حال حاضر فعالیتهای اساسی در زمینه تولید سلاح هسته‌ای را انجام نمی‌دهد.

در حال حاضر اسرائیلی‌ها بیشتر از همیشه نسبت به توافق بدبین هستند و استدلال می‌کنند که دانشمندان ایرانی قبلاً کارهای گسترده‌ای در زمینه طراحی کلاهک انجام داده بودند.

آقای بلینکن می‌گوید که مذاکرات وین برای بازگشت به ثبات و نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران است که توافق سال ۲۰۱۵ آن را به ارمغان اورده بودتا زمانی که توسط آقای ترامپ کنار گذاشته شود.

آقای بلینکن با اشاره به قرارداد هسته‌ای سال ۲۰۱۵ گفت: بنابراین هیچ چیز ساده‌ای در این مورد وجود ندارد. برعکس، این یک روش کاملاً واضح برای مقابله با مشکلی است که به طور موثر توسط برجام برطرف شد. ما باید ببینیم آیا می‌توانیم دوباره همان کار را انجام دهیم.

مقام ارشد وزارت خارجه ایران: در وین به مرحله مذاکره درباره متن رسیده‌ایم
یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایران در تشریح فضای کنونی مذاکرات جاری در وین با بیان این‌که بحث توافق موقت مدت‌هاست که از دستورکار خارج است، گفت: به مرحله مذاکره در خصوص متن رسیده‌ایم ولی در خصوص مفاهیم هنوز موضوعات حل‌ نشده‌ای باقی مانده است

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه در یک جلسه پرسش و پاسخ یک ساعته، به سؤالاتی در خصوص آخرین وضعیت گفت ‌وگوها، مواضع کشورمان در مذاکرات و چشم‌انداز احیای برجام با تأکید بر اینکه ایران جدیت و حسن نیت خود را ثابت کرده است، تصریح کرد: اکنون این ایالات متحده است که باید تصمیم سخت خود را اتخاذ کرده و از ادامه سیاست شکست ‌خورده فشار حداکثری دست بردارد.

به گفته این مقام ارشد وزارت امور خارجه، در صورتی که مذاکرات خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران را که مبتنی بر مواضع قطعی نظام است، تأمین کند، ایران حاضر است اجرای کامل تعهدات خود در برجام را از سر بگیرد.

مقام ارشد وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه اجازه داده نخواهد شد که مذاکرات فرسایشی شده یا درگیر تعجیل شود، گفت مذاکرات تا زمانی که احساس شود طرف مقابل جدیت دارد و خواهان رسیدن به راه حل است، ادامه می‌یابد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت گفت ‌وگوها، پیشرفت‌های حاصل‌شده و چالش‌های پیش رو گفت: ما الان کم و بیش از یک مرحله سخت مذاکره درخصوص مفاهیم گذر کرده‌ایم و به مرحله‌ای به همان اندازه دشوار، یعنی مرحله مذاکره در خصوص متن رسیده‌ایم. البته درخصوص مفاهیم هم هنوز بعضا موضوعات حل‌نشده‌ای باقی مانده است.

مقام ارشد وزارت امور خارجه افزود: لذا الان هم مذاکرات مفهومی درخصوص بعضی از مسائل حل نشده جریان دارد و هم مذاکرات نگارشی درخصوص مسائلی که یک اتفاق نظر کلی در خصوصشان هست و باید در مورد نگارش آن‌ها بحث شده و در جمله‌بندی‌ها دقت صورت گیرد. هر دو بخش اکنون در مراحل زمانبری هستند که آهسته پیش می‌روند. الان در زمینه موضوعات مورد اختلاف در مسیری هستیم که هم آمریکایی‌ها می‌دانند باید چه کنند و هم ما می‌دانیم که باید چه کرد، اما هنوز در مسائلی اختلاف نظر داریم.

وی خاطرنشان کرد: از نظر ما این آمریکاست که باید تصمیم خودش را بگیرد و به رویکرد تحریمی خودش علیه ایران خاتمه دهد. این آن‌ها هستند که باید تصمیم سخت را بگیرند. ما تصمیم سخت خود را زمانی گرفتیم که وقتی ترامپ از توافق خارج شد، در این توافق ماندیم. تصمیم سخت ما آن بود. ما تصمیم سخت خود را زمانی گرفتیم که برای یک سال بعد از خروج آمریکا، به اجرای کامل تعهدات خود ادامه دادیم. ما تصمیم خود را زمانی گرفتیم که کاهش اجرای تعهدات خود را به صورت مرحله به مرحله و حساب‌شده اجرا کردیم تا دیپلماسی حفظ شود. این‌ها تصمیمات سختی بودند که ما گرفتیم.

مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت: الان هم تصمیم خودمان را گرفته‌ایم. ایران اگر خواسته‌هایش تأمین شود، به اجرای کامل برجام بازمی‌گردد. بیش از این، چیزی برای تصمیم‌گیری در سمت ما نیست. این آن‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند که از تحریم‌ها دل بکنند و این اعتیاد مفرط به تحریم کردن دیگران و استفاده از تحریم به عنوان ابراز دیپلماسی را کنار بگذارند. این همان تفکر ترامپی است. تقریبا ۵ ماه است که این‌ها در کاخ سفید هستند و هنوز سیاست فشار حداکثری را رها نکرده‌اند و هنوز ابزارهای فشار حداکثری دارد کار می‌کند. این نشان می‌دهد که هنوز تصمیم سخت خودشان را نگرفته‌اند تا نگاه به دیپلماسی از زاویه تحریم‌ها را کنار بگذارند. این بزرگترین چالش پیش روی ماست. آمریکایی‌ها باید تصمیم خودشان را بگیرند.

وی یادآور شد: تمام تحریم‌هایی که ترامپ وضع کرده، برای کشتن برجام و به امید یک توافق بهتر بوده است. بنابراین همه آن‌ها در راستای برجام ارزیابی می‌شوند و به نوعی مرتبط با برجام هستند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که همه تحریم‌ها باید برداشته شوند و این امر با بازگشت به برجام هیچ تناقضی ندارد، چرا که همه تحریم‌هایی که الان علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، تحریم‌هایی هستند که به خاطر نابودی برجام و با هدف به اصطلاح رسیدن به یک توافق بهتر وضع شده‌اند. بنابراین آمریکا باید از همه این‌ها بگذرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در حالی که خواسته ایران رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به تعهداتش است، اساسا دلیل مذاکره چیست و بر سر چه چیز مذاکره می‌شود؟ گفت: یک بخش بزرگی از پاسخ به این سؤال به عملکرد تیم ترامپ بازمی‌گردد. یعنی آن دولت آگاهانه و با برنامه‌ریزی و با کمک گرفتن از اندیشکده‌های مختلف ضدایرانی، تمام تلاش خود را کرد تا مسیر بازگشت آتی به برجام را مین‌گذاری کند و این را همان زمان هم مطرح می‌کردند که این تحریم‌های جدید و شناسه‌گذاری‌های جدید به این منظور انجام می‌شود که مسیر بازگشت یک دولت دموکرات احتمالی در آینده را با مشکل مواجه کنند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه عنوان کرد: بالأخره قوانین داخلی آمریکا یک پیچیدگی‌هایی دارد که البته این از نظر ما مشکل خود آن‌هاست، اما به هر حال این روند پیچیده‌تر کردن تحریم‌ها، به هم گره زدن تحریم‌ها، آشفته کردن این بازار، استفاده از انواع و اقسام شناسه‌های جدید و بی‌ربط و تحریم‌های متعدد و متکثر باعث شده است که به هر حال یک مشکلاتی به وجود بیاید که نیازمند آن است که به آن‌ها پرداخته شود. یعنی از نظر آنان، بیان اینکه آمریکا به برجام بازگردد، در حرف ممکن است ساده باشد، اما مشکلات جدیدی که ترامپ ایجاد کرده موجب شده تا این کار همراه با پیچیدگی‌هایی باشد.

وی ادامه داد: یعنی اینکه آمریکا صرفا به برجام بازگشته و میراث ترامپ را پابرجای بگذارد برای ما قابل پذیرش نیست. کاری که در دوره ترامپ انجام گرفت این بود که بسیاری از تحریم‌ها به بهانه ظاهرا غیرمرتبط با برجام وضع شدند، اما ما معتقدیم که این تحریم‌ها اتفاقا کاملا مرتبط با برجام بوده و بر روی تعهدات برجامی آمریکا تأثیرگذار است و اگر آمریکا در برجام می‌بود، نمی‌بایست و نمی‌توانست این اقدامات را انجام دهد و اتفاقا خواسته ما این است که همه این‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته و حل شوند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه عنوان کرد: بنابراین یک بازگشت ساده به آنچه که در برجام نوشته شده، اگر به معنی نادیده گرفتن میراث ترامپ باشد، از نظر ما نه درست است و نه برجامی است. در این صورت اگر قرار به حل این مسائل باشد، موضوع با پیچیدگی روبرو می‌شود، یعنی شفاف کردن آب گل آلودی که ترامپ درست کرده است کار سخت، پیچیده و زمانبری است.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه همین بحث در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران هم وجود دارد، یعنی برنامه هسته‌ای ایران هم در طول دو سال گذشته که ایران شروع به اجرای گام‌های جبرانی و کاهش اجرای تعهدات خودش کرد، به هر حال یکسری تحولات کمی و کیفی را شاهد بوده است و وضعیت دقیقا مثل سال ۲۰۱۵ نیست. باید یک سری تنظیماتی صورت بگیرد. یکسری اقدامات در صحنه عملی انجام گرفته که باید در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شود. یکسری پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی به دست آمده است، یکسری مسیرهایی که پیش از آن بسته بوده، الان باز شده است و این‌ها چیزهایی است که مسئله بازگشت به تعهدات در برجام را پیچیده کرده است.

مقام ارشد وزارت امور خارجه افزود: بنابراین، نیت بازگشت به برجام است، ولی این یک مسیر آسانی نیست و یک مسیر سنگلاخی است و باید مین‌هایی که دیگران گذاشته‌اند را خنثی کرد و بعد چاله‌های ایجاد شده را پر کرد و این مسیر را هموار کرد و این کاری است که اکنون در مذاکرات در حال انجام است تا این اراده‌ای که دو طرف دارند، در صحنه عمل کاملا مشخص، تعریف و به اصطلاح عینی شده و مشخص شود که معنی دقیق آن چیست.

وی بیان کرد: از طرف دیگر نباید فراموش کرد که برجام دشمنانی دارد که بیکار ننشسته‌اند. این دشمنان هم در آمریکا هستند و بالأخره آن تفکری که زمان ترامپ بود هنوز وجود دارد و تقریبا نصف کنگره هم دست آن‌هاست و بخشی از رسانه‌های آمریکایی هم دارند به شدت به مذاکرات حمله می‌کنند. این دشمنان در منطقه هم هستند، به طور مشخص، رژیم صهیونیستی ظرف چند روز گذشته به شدت فعال شده و رفت و آمدهای خودش را به واشنگتن و پایتخت‌های اروپایی افزایش داده و خیلی علنی دارد از خطر بازگشت آمریکا به برجام صحبت می‌کند و رفع تحریم‌ها از ایران را یک خطر بزرگ برای خودشان می‌دانند و در موردش صحبت می‌کنند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه یک شائبه‌ای که در کشور مطرح شده، این است که گفت ‌وگوها در وین انگیزه‌های انتخاباتی دارد. آیا واقعا گفت ‌وگوها در وین متأثر از انتخابات و مسائل سیاسی داخلی در ایران است، اظهار کرد: به هیچ وجه. برجام یک موضوع ملی است، یک موضوع کلان سیاست خارجی است که در چارچوب سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی تصمیم‌گیری می‌شود و در خصوص این مذاکرات هم سیاست‌های کلان نظام مشخص است که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مواضع قطعی نظام اعلام شده است و لذا هیأت مذاکره‌کننده بدون توجه به آنچه در صحنه انتخابات و فضای داخلی می‌گذرد، فقط در راستای تأمین مواضع قطعی نظام حرکت می‌کند و هر دولتی که باشد، باید این سیاست‌ها و مواضع قطعی نظام را پیگیری کند.

وی عنوان کرد: بنابراین مذاکرات هیچ ارتباطی به انتخابات در ایران ندارد و مسیر خودش را طی می‌کند. ما به خاطر انتخابات نه حرکت خود را تند و نه کند می‌کنیم و صرفا منافع مردم را در نظر می‌گیریم و مواضع قطعی نظام را دنبال می‌کنیم. اگر و هر زمان مواضع قطعی نظام تأمین شد، توافق می‌کنیم. اگر فردا تأمین شود، فردا توافق می‌کنیم، و اگر دو ماه دیگر تأمین شود، آن زمان توافق می‌کنیم و مسائل داخلی ایران هیچ تأثیری بر این امر ندارد.

مقام ارشد وزارت امور خارجه افزود: ضمنا باید توجه داشت که جریان مذاکرات به طور مرتب برای نهادهای تصمیم‌گیر و مقامات عالی نظام ارسال می‌شود و تصمیم‌گیری‌ها در تهران صورت می‌گیرد و تیم مذاکره‌کننده صرفا مجری دستورات است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در روزهای گذشته ایران از سوی آمریکا متهم شده است که با مواضعی غیرواقع‌بینانه به مذاکرات آمده و کمتر از برجام امتیاز می‌دهد و بیشتر از برجام امتیاز می‌خواهد، گفت: برخلاف آنچه گفته شده، خواسته‌های ایران کاملا واقع‌بینانه است و بر اساس شرایط واقعی در صحنه میدانی مطرح شده است. آن‌هایی که می‌گویند خواسته‌های ایران غیرواقع‌بینانه است، فراموش کرده‌اند که در چهار سال گذشته این ایران بوده است که برجام را حفظ کرده است و در شرایطی که آمریکا تمام تلاش خود را کرد تا تیشه به ریشه برجام بزند و آن را از بین ببرد و اروپایی‌ها هم در عمل به قول‌های خودشان ناتوان ماندند، این ایران بود که با صبر، مقاومت و پایداری خود در برابر تحریم‌ها، توانست برجام را حفظ کند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه عنوان کرد: بنابراین کسی نمی‌تواند در نیت و جدی بودن ایران برای از سرگیری اجرای کامل برخی تعهداتش در برجام تردید کند. نسبت به نیت دیگران تردید هست، اما نسبت به نیت ایران تردیدی وجود ندارد و ایران خواسته‌هایی کاملا واقع‌بینانه در چارچوب حقوق خودش تحت برجام مطرح کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، یک مسئله فنی نیز وجود دارد و آن اینکه نگاه ما این است که هرآنچه که ایران اکنون می‌خواهد واقعا برجامی است، یعنی ایران نه چیزی فراتر از برجام می‌خواهد و نه حاضر است چیزی فراتر از برجام واگذار کند، اما ممکن است یک چیزهایی از نظر آن‌ها به برجام ارتباط نداشته باشد، اما از نظر ما کاملا مرتبط با برجام است، مانند بعضا اسامی و عناوین یا شناسه‌هایی که در قوانین داخلی آمریکا مطرح است. حقوق ما مشخص است، تعهدات آمریکا هم طبق برجام مشخص است. اینکه در دولت ترامپ ممکن است اسامی و عناوین متفاوتی استفاده شده باشد، این مسئله ما نیست.

مقام ارشد وزارت امور خارجه افزود: از نظر ما هر آنچه که ما داریم مطالبه می‌کنیم، اتفاقا کاملا منطبق با برجام است. ما هیچ چیزی فراتر از برجام نخواستیم و نمی‌خواهیم. از آن طرف در حوزه هسته‌ای هم حاضر نیستیم هیچ چیز فراتر از برجام بدهیم. اما پیچیدگی مذاکرات تا حدی در اینجاست که ممکن است نظرات دو طرف در خصوص اینکه چه چیز با برجام مرتبط و چه چیز با برجام مرتبط نیست، از منظر کارشناسی و تخصصی با هم اختلاف داشته باشد که روی همین‌ها در حال بحث و کار هستیم. آنچه مهم است، این است که ما هیچ چیز فراتر از برجام نمی‌خواهیم و آنچه اکنون مطالبه می‌کنیم، کاملا منطبق با برجام و حقوق ما در برجام است. ما استدلالات خوب و محکمی داریم که آنچه می‌خواهیم، کاملا منطبق با متن و منطوق برجام است.

وی بیان کرد: ضمنا در مذاکرات باید توجه شود که چه کسی متخلف و چه کسی قربانی است. یعنی باید توجه داشت که در ماجرای برجام و وضعیتی که اکنون در آن قرار داریم، طرف خلافکار، آمریکاست. آن‌ها بودند که با خروج خود و اقدامات خود کار را به اینجا رساندند. جمهوری اسلامی ایران حسن نیت خود را ثابت کرده است. بنابراین، باید تدابیری اندیشده شود که اطمینان حاصل شود این خلافکار دیگر اقدام خلاف خود را تکرار نکند و این برای جمهوری اسلامی ایران بحث مهمی است. این از خواسته‌های جدی ماست که باید به آن پرداخته شود.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که در صحبت‌های مقام‌های آمریکایی می‌شنویم که قصد دارند از این توافق به عنوان زیربنایی برای یک توافق طولانی‌تر و گسترده‌تر که شاید موضوعات منطقه‌ای و موشکی را هم در برگیرد، استفاده کنند. آیا در گفت ‌وگوها چنین مسائلی نیز مطرح می‌شود؟، تصریح کرد: از نظر جمهوری اسلامی ایران این مذاکرات فقط مربوط به اجرای برجام است و هیچ چیزی فراتر از برجام را مذاکره نمی‌کنیم و در واقع حتی خود برجام هم مذاکره نمی‌شود، بلکه این اجرای برجام است که اکنون مورد مذاکره قرار می‌گیرد و با هیچ موضوع دیگری هم ارتباط ندارد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه هیچ دلیلی هم وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران بخواهد با آمریکا یا دیگران در خصوص موضوعات دیگر مذاکره کند. تجربه چهار سال گذشته، فشار حداکثری، تحریم‌های گسترده، این‌ها هیچ زمینه‌ای را باقی نمی‌گذارد که بشود با دولت آمریکا و حتی دولت‌های اروپایی در موضوع دیگری وارد گفت‌وگو شویم. توصیه ما به طرف‌های مقابل این است که به جای اینکه به فکر هرگونه مذاکره‌ای در آینده باشد، تلاش کنند که نتیجه مذاکرات فعلی را تقویت کنند و مذاکرات به سرانجام برسد تا برجام تبدیل به تجربه‌ای خوب بدل شود. تا الان ما از مذاکره با غربی‌ها تجربه خوبی نداشته‌ایم.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به این سؤال که با توجه به در پیش بودن موعد انقضای تفاهم ایران و آژانس در خصوص تدابیر نظارتی می‌پرسم. نسبت آن تاریخ با مذاکرات چیست؟ آیا قرار است گفت ‌وگوها پیش از این تاریخ به نتیجه برسد یا در صورت لزوم می‌توان این تاریخ را تمدید کرد؟، گفت: اولا باید توجه داشت که آنچه بین ما و آژانس اتفاق افتاده، هیچ بخشی از قانون مجلس شورای اسلامی را معطل نکرده است. قانون مجلس به طور کامل اجرا شده است، یعنی هر آنچه که مجلس به دولت تکلیف کرده است، به طور کامل اجرا شده است و هیج بندی از قانون مجلس اجرا نشده باقی نمانده است.

وی اضافه کرد: یعنی الان آژانس هیچ دسترسی غیرپادمانی‌ ندارد و به اطلاعات هیچ‌یک از دوربین‌های فراپادمانی نیز دسترسی ندارد. اینکه خود ما در داخل حافظه دوربین‌ها را پاک کنیم یا نه، این امری داخلی است و به داخل کشور مربوط است. قانون مجلس خواهان قطع دسترسی‌های فراپادمانی آژانس شده است و اکنون نیز با توجه به اینکه دوربین‌ها هیچ‌گاه آنلاین نبوده و نیستند و به هیچ‌وجه ارتباطی با خارج نداشته و ندارند و آژانس هم به حافظه آن‌ها دسترسی ندارد، عملا هیچ دسترسی‌ فراتر از پادمان به آژانس داده نشده است.

مقام ارشد وزارت امور خارجه یادآور شد: بنابراین، قانون مجلس اجرا و دسترسی فراپادمانی آژانس قطع شده است و از این جهت، هیچ مسئله‌ای وجود ندارد. اتفاقی که افتاده، این است که ما در یک تفاهمی با آژانس تصمیم گرفتیم اطلاعاتی که آژانس نیاز دارد را برای سه ماه پیش خود نگه داریم و اگر خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران تأمین شد، این اطلاعات را به آژانس بدهیم و اگر تأمین نشد، این اطلاعات را از بین ببریم. ممکن است مقامات عالی و نهادهای تصمیم‌گیر تصمیم بگیرند که این سه ماه را یک مقدار دیگر تمدید کنند، که در آن صورت هم کماکان قانون مجلس اجرا خواهد شد و آژانس هیچ دسترسی فراپادمانی نخواهد داشت، ولی ما یک فرصت بیشتری برای رسیدن به راه حل در اختیار مذاکرات قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه این امر هنوز قطعی نیست و همانطور که گفته شده، این موضوع در زمان مقتضی تصمیم‌گیری خواهد شد و مذاکره‌کنندگان امیدوارند که تا آن زمان به نتیجه برسند، اما اگر به نتیجه نرسیدیم و مذاکرات پیشرفت معقول و مناسبی داشت، تصمیم‌گیران در تهران این را مدنظر قرار خواهند داد و در مورد آن تصمیم مقتضی را خواهند گرفت و این هیچ تناقضی با قانون مجلس که برای مذاکره‌کنندگان کاملا محترم است، نخواهد داشت.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که اساسا ایران تا چه زمان حاضر است به این گفت‌وگوها ادامه دهد؟، افزود: تا زمانی که احساس کنیم طرف‌های مقابل در رسیدن به توافق و تأمین خواسته‌های ایران جدی هستند. در صورتی که احساس کنیم مذاکرات دارد فرسایشی می‌شود، آن را قطع می‌کنیم. ضمنا در گفت ‌وگوها تعجیل هم نمی‌کنیم. تعجیلی که باعث کاهش دقت در مذاکرات شود را نخواهیم کرد، اما تطویل مذاکرات را هم تحمل نخواهیم کرد. به محض آنکه احساس کنیم طرف مقابل ما جدی نیست، دلیلی برای ادامه مذاکرات نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه یک مقام آمریکایی اخیرا عنوان کرده است که در صورت شکست مذاکرات، آمریکا راه‌های جایگزین را در دستور کار قرار می‌دهد تا از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران جلوگیری کند. منظور از راه‌های جایگزین چیست و شما به این اظهارات چه پاسخی می‌دهید، گفت: باید لفاظی را از واقعیات در مذاکرات جدا کرد. واقعیت این است که آمریکا هیچ راهی جز مذاکره درباره برنامه هسته‌ای ایران ندارد و خود آن‌ها و متحدینشان پیش از این همه راه‌ها را آزموده‌اند. از تهدیدات نظامی گرفته تا خرابکاری سایبری و غیرسایبری، ترور دانشمندان و تحریم تمام اقتصاد ایران. آمریکا آنقدر تحریم وضع کرده است که اکنون خود آن‌ها اذعان دارند که دیگر تحریمی باقی نمانده است که وضع کنند. بنابراین، همه راه‌ها را پیش از این رفته‌اند. بقیه گزینه‌های مشهور آن‌ها هم که مدت‌هاست بی‌خاصیت شده و کسی را در ایران هراسان نمی‌کند.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است گروهی از زندانیان میان ایران و آمریکا آزاد شوند. رسانه‌های آمریکایی این موضوع را به گفت‌وگوها در وین ارتباط داده‌اند. آیا چنین مذاکراتی در جریان است و مسئله زندانیان به موضوع گفت‌وگوها در وین ارتباطی دارد؟ علاوه بر این، آیا در خصوص آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران نیز بحثی در جریان است؟

وی عنوان کرد: بحث تبادل زندانیان یک بحث کاملا مستقل است که میان همه کشورها جریان دارد و اساسا مسئله تبادل زندانیان امری پذیرفته‌شده در روابط بین کشورهاست و ما هم همیشه به واسطه ابعاد انسانی این موضوع، در این خصوص بحث‌هایی با آمریکایی‌ها داشته‌ایم و این هیچ ارتباطی با موضوعات سیاسی ندارد. در چند سال گذشته ما با کشورهای مختلف چندین مورد تبادل زندانی داشته‌ایم، از جمله در دو مورد با خود آمریکا. حتی در دوره ترامپ ما با آمریکا تبادل زندانیان را انجام دادیم.

مقام ارشد وزارت امور خارجه تصریح کرد: نکته مهم در این خصوص این است که در این تبادلات، نگاه ما از منظر انسانی و شفقت اسلامی است. این برای ما بسیار حائز اهمیت است که مشکل اتباع ایرانی که به ناحق و ظالمانه و عمدتا به اتهام دور زدن تحریم‌هایی که اساسا غیرقانونی هستند، با مشکل مواجه شده‌اند، حل شود. وضعیت تک تک این افراد برای ما بسیار حائز اهمیت است و حتی اگر بتوانیم یک نفر از آن‌ها را به آغوش خانواده بازگردانیم، این برای ما بسیار ارزشمند است و دنبال آن هستیم که اگر ممکن باشد این اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: هرچند ما با آمریکا مذاکره‌ای نمی‌کنیم، اما این موضوع را هیچ‌گاه به وضعیت روابط موکول نکرده‌ایم و از این منظر، این مسئله یک استثنا به شمار می‌آید. البته مذاکرات در این خصوص هم به صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد و تا الان با واسطه سوئیس بوده و کماکان هم با واسطه انجام می‌گیرد. حتی در دوره ترامپ هم ما تعدادی از اتباع خودمان را که به شکلی ظالمانه و به واسطه بحث تحریم‌ها بازداشت شده بودند، آزاد کردیم.

مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت: چنین مذاکراتی همیشه در جریان بوده و الان هم جریان دارد، اما ربطی به مذاکرات وین ندارد و از مسیرهای واسطه غیر از مذاکرات وین در حال انجام است و اگر به سرانجام برسد، در زمان و قالب خودش اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: مسئله آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران نیز بحثی مجزاست که جمهوری اسلامی ایران در هر فرصت و قالبی آن را مورد پیگیری قرار می‌دهد. اساسا آزادسازی این اموال، نه لطف یا مابه‌ازا، بلکه اجرای تعهد آمریکا و دیگر دولت‌هایی است که اقدام به مسدود کردن دارایی‌های ایران کرده‌اند. از این رو، مذاکره‌کنندگان ایرانی از هر فرصتی برای طرح و پیگیری این مطالبه استفاده خواهند کرد تا اموال مردم ایران که به ناحق و به بهانه‌های واهی در کشورهای مختلف مسدود شده است، آزاد شود.

مقام ارشد وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه این مسئله بارها رد شده، اما هنوز هم این گمانه از سوی برخی رسانه‌ها مطرح می‌شود که ممکن است طرفین ابتدا به یک توافق موقت دست یابند. آیا چنین امری صحیح است، اظهار کرد: بحث توافق موقت مدت‌هاست که از دستور کار خارج است و ما صرفا در مورد اجرای یکجای تعهدات مذاکره می‌کنیم و هیچ گام میانی یا توافق موقت، مقدماتی یا گام به گامی وجود نخواهد داشت.

لینک کوتاه : http://armanshargh.ir/?p=68116

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.