آرمان شرق:رییس کل بانک مرکزی در جلسه کمیسیون اقتصادی ابراز امیدواری کرد که در جریان فعالیت بازار ثانویه برخی ایرادات این بازار اصلاح شود.

به گزارش آرمان شرق سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور عبدالناصر همتی در جلسه صبح امروز (شنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: در این جلسه همکاران نماینده اشکالات حوزه بازار ارز را مطرح و عنوان کردند که در خصوص بازار ثانویه نیاز به اتخاذ تصمیماتی است تا به هدفش نزدیک شود. نکته دیگری که مطرح شد این بود که تعداد بخشنامه‌ها و بی‌ثباتی به تولید کنندگان، وارد کنندگان و صادر کنندگان آسیب می‌رساند.

وی با اشاره به تاکید نمایندگان بر تعیین تکلیف ارز دانشجویی خصوصا در زمینه تحصیلات تکمیلی یادآور شد: آقای دکتر همتی در این جلسه عنوان کرد که در مورد بازار ثانویه تلاش‌هایی در حال انجام است و تلاش می‌کنیم در حین فعالیت ایرادات بازار ثانویه را مرتفع کنیم.

حسینی اضافه کرد: ایشان همچنین گفتند که موضوع بخشنامه‌ها مربوط به دوره من نبوده است. البته باید بر اساس سیاست فعلی بخشنامه می‌دادیم. در مورد ارز دانشجویی هم گفتند که فعلا آخرین بخشنامه ای که در این موضوع صادر شده، برقرار است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: باید به تیم جدید فرصت بدهیم که بتواند نقش خود را در مدیریت سیاست‌های پولی و ارزی ایفا کند.