آرمان شرق:پرسپولیس امروز باید با چهار طلبکار خود به توافق دست یابد تا خطر مربوط به حذف از لیگ‌ قهرمانان را پشت سر بگذارد.

به گزارش آرمان شرق به نقل از “ورزش سه”، ضرب الاجل کنفدراسیون آسیا برای توافق با طلبکاران و تسویه حساب با آنها امروز در شرایطی برای پرسپولیس به پایان خواهد رسید که این تیم با چهار طلبکار که گذشتی در این راستا نشان نداده‌اند مواجه است.

مهمترین پرونده اکنون متوجه علی دایی است؛ سرمربی سابق سرخپوشان که پرونده طلب ۱۰۰ میلیونی‌اش اکنون به ماجرای سه میلیاردی تبدیل شده است. هرچند این مطالبات حرف و حدیث فراوانی دارد اما باشگاه اکنون با صحبتهای روز گذشته حمیدرضا گرشاسبی مبنی بر خزانه‌ی خالی‌اش تنها می‌تواند امیدوار به مذاکره با سرمربی کنونی سایپا باشد.

علی دایی که مدعی شده بود با پرداخت مطالبات مربوط به بدهی مالیاتی که طبق توافق برعهده باشگاه‌ است، او از مطالبات خود خواهد گذشت. چشم‌پوشی از این اتفاق اما باعث شد تا دایی پرونده مربوط به سال سوم حضورش در این تیم را به جریان بیندازد. کمیته تعیین وضعیت هم حکم به پرداخت نزدیک به ۳ میلیارد داده است، هرچند دایی در سال سومی که مطالبات خود را از پرسپولیس درخواست کرده رسما هدایت صبای قم را برعهده داشته است و مشخص نیست کمیته تعیین وضعیت چگونه به این نتیجه رسیده است. هرچه که هست باشگاه امروز مکلف شده تا این بدهی سه میلیاردی را به دایی پرداخت کند و گرشاسبی تا این لحظه تنها یک بخش از آن را به سرمربی کنونی سایپا داده است و باید دید تا پایان وقت اداری به چه نتیجه‌ای با علی دایی بعنوان بزرگترین طلبکار فعلی خود خواهد رسید.

در جای دوم مسعود همامی حاضر شده است. دروازه‌بانی که کمترین فرصت حضور در ترکیب تیم را به دست آورد اما به خاطر مشکلاتی که مدیران وقت باشگاه برای جدایی‌اش از تیم شکل دادند او نیز به دنبال تسویه حسابی جداگانه است. همامی زمانی که قصد داشت بعد از نیم فصل حضور در پرسپولیس از این تیم جدا شود با سنگ اندازی مدیران وقت فرصت‌های خود را برای انتخاب بهتر از دست داد تا اکنون به واسطه این کینه مدعی یک و نیم فصل قرارداد خود باشد و عدد بزرگی را پیش پای باشگاه قرار داده است. چه بسا اگر مدیران وقت باشگاه با این دروازه‌بان همکاری لازم را داشتند اکنون این پرونده به این شکل موجب آسیب با تیم نمی‌شد. اکنون مسعود همامی نزدیک به یک میلیارد از باشگاه مطالبه کرده و این در حالی است که بارها به همین دلیل بی‌توجهی و سنگ اندازی برای جدایی مدعی شده هیچ ریالی از آن را نخواهد بخشید.

میثاق معمارزاده دیگر دروازه‌بانی است که پرونده مالی در باشگاه دارد. مطالبات او بیش از ۳۰۰ میلیون عنوان شده است و این گلر هم مدعی است بعد از ۷-۶ سال ارزش مادی طلب او از تیم به شدت کاهش یافته و دلخوری‌اش هم این است که در این مدت باشگاه هیچ مذاکره و دعوتی برای مشخص شدن وضعیتش نداشته است. معمارزاده هفته گذشته راهی باشگاه شده و او نیز اعلام کرده تمامی مطالبات خود را خواستار است. در مورد این دروازه‌بان هم بیشتر دلخوری قدیمی و رفتار غیر ورزشی مدیران سابق کار را به اینجا کشانده است. معمارزاده که در دوران خود یکی از دروازه بانان مطرح محسوب می‌شد بعد از مصدومیت در پرسپولیس با بی‌توجهی مسوولان مواجه شد و فوتبال را کم کم کنار گذاشت. باید دید مدیران کنونی با او در روز پایانی به چه توافقی دست خواهند یافت.

مدافع چپ فصل شانزدهم پرسپولیس در شرایطی که عمده فصل را به دلیل مصدومیت خارج از لیست قرار داشت، اکنون به واسطه طلبش یکی از پرونده‌های نگران کننده باشگاه در اختیار اوست.

محمد امین آرام طبع که بعد از نمایش درخشان در صبای قم به پرسپولیس پیوسته بود، در اردوی اوکراین دچار مصدومیت شدیدی شد و بیش از نود درصد فصل را نیمکت نشین یا در حال مداوای رباط صلیبی‌اش ماند. او فرصت جدایی قرضی از تیم را نیز از دست داد تا در پایان فصل در جشن قهرمانی سرخپوشان نیز حاضر‌ باشد. آرام طبع اکنون ۲۰۰ میلیون از باشگاه طلبکار است و البته عجیب اینجاست که با تماسی از سوی مسوولان کنونی برای توافق یا دریافت مطالبات نیز همراه نشده است.

پرسپولیس امروز باید به ماجرای طلبکاران خود پایان دهد تا با ضرب الاجل کنفدراسیون آسیا برای تسویه با طلبکاران از گردونه این مسابقات خارج نشود و مجوز حرفه‌ای خود را دریافت کند. با توجه به محرومیت از نقل و انتقالات و روزهای سختی که هواداران و حتی بازیکنان کنونی تجربه می‌کنند آنها نمی‌توانند یک اتفاق تلخ دیگر را با حذف از لیگ قهرمانان آسیا متحمل شوند و AFC هم با حذف نمایندگان عربستانی در فصل گذشته نشان داده با این موضوع به هیچ عنوان شوخی ندارد و باید دید تعامل و دستیابی به نتیجه از سوی مدیران پرسپولیس برای بستن این پرونده‌ها به چه شکل پیش خواهد رفت.