آرمان شرق: در پی انتشار مطلب انتقادی شدید الحن روزنامه شرق از یادداشت زیبا کلام در خصوص قتل های زنجیره ای، این استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلب در صفحه اینستاگرام خود انتقادات صریح و بی پرده ای را از رسانه های اصلاح طلب و به خصوص شرق مطرح کرد.

به گزارش آرمان شرق، صادق زیبا کلام در یادداشت خود با عنوان «چرا مرده #صادق_زیباکلام بیش از زنده‌اش برای #روزنامه_شرق ارزش دارد؟» نوشته است:

یکی از مواهب فضای مجازی این بود که برای بیان نظراتم از وابستگی و تمنا به روزنامه‌های شرق، اعتماد، آرمان، سازندگی و… آزاد شدم. یک‌بار به یکی از سردبیران برجسته و معروف این مطبوعات که برای چندمین‌بار اجازه درج مطلبم را نداده بود نوشتم: «از نظر من، تفاوت شما با جناب حسین شریعتمداری در برخورد با نویسندگان مستقل آن است که آقای شریعتمداری فیلم آزادی‌خواهی و تعهد به آزادی بیان را بازی نمی‌کند و ظاهر و باطنش یکی است.»

وی در ادامه یادداشت خود نوشته است: «روزنامه شرق بواسطه اظهارنظرم درخصوص قتل‌های زنجیره‌ای عصبانی شده و هرچه از دهانش درآمده نثارم کرده که چرا گفته‌ام مرحوم محمد مختاری یا محمدجعفر پوینده در سال۷۷ چندان چهره‌های شناخته‌شده‌ی اپوزیسیونی نبودند(بنابراین واقعا این سئوال وجود دارد که چرا این‌قدر مورد بغض و کینه قرار گرفتند که می‌بایستی به قتل می‌رسیدند) و این سخن بر دوستان روزنامه شرق بسیار گران آمده و آن توهین‌ها و تحقیرها را موجب شده.»

زیبا کلام در ادامه می نویسد: «راه دوری نرویم. دلخوری آن‌ها از بنده را به شکل دیگری هم می‌توانید ملاحظه بفرمایید. واکنش رسانه‌ای آن‌ها در خردادماه امسال و در جریان اعطای جایزه دفاع از آزادی‌بیان در آلمان باورنکردنی بود. می‌دانم باور نمی‌کنید، اما هیچ‌کدام این روزنامه‌ها حتی خبر آن را هم حاضر نشدند کار کنند. درحالی‌که اگر این جایزه به یکی از «خودی‌ها» تعلق می‌گرفت… و الی آخر.»

این استاد دانشگاه در پایان نیز گفته است: «مستقل بودن،هزینه‌ای دارد که هم به اصولگرایان بایستی بپردازی، هم به اصلاح طلبان، هم به جناب دکتر حسن روحانی و صد البته به روزنامه وزین شرق.»