آرمان شرق:رسانه‌های جهان امروز – یکشنبه- راهپیمایی دانش‌آموزان و شهروندان ایران به مناسبت سالگرد تسخیر سفارت آمریکا را پوشش دادند.

به گزارش آرمان شرق به نقل از ایلنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که هزاران ایرانی امروز -یکشنبه- به مناسبت سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا راهپیمایی برگزار کردند. این در حالی است که واشنگتن بناست تحریم‌های علیه ایران را بازگرداند.

مردم با فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در پایتخت دست به تظاهرات زدند و تلویزیون دولتی نیز از تظاهرات مشابهی در دیگر شهرها خبر دادند.

پایگاه اینترنتی روزنامه آیریش اگزماینر نیز با اشاره به برگزاری تظاهرات ضدآمریکایی در ایران، نوشت که بازگشت تحریم‌های آمریکا و خروج از توافق هسته‌ای باعث شده خشم و بی‌اعتمادی مردم ایران نسبت به ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته باشد.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت که ایرانی‌ها در راهپیمایی که به مناسبت سالگرد تسخیر سفارت آمریکا برگزار شده و در سال جاری با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه تهران هم‌زمان شده است، فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

هزاران دانش‌آموز ایرانی در این مراسم، نمادهای آمریکا و همچنین تصویر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور را در خارج از محوطه مجموعه‌ای که زمانی سفارت آمریکا بود، به آتش کشیدند.