آرمان شرق:ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیاتی منحصر به‌فرد در جبهه جنوبی، تلفات سنگینی به متجاوزان و مزدوران ائتلاف عربی وارد کردند.

به گزارش آرمان شرق به نقل از ایلنا ، وزارت دفاع یمن در بیانیه‌ای، جزئیات پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در عملیات‌های روز دوشنبه در منطقه مرزی جیزان واقع در جنوب عربستان را تشریح کرد.

وزارت دفاع یمن تصریح کرد، نیروهای ویژه ارتش در این عملیات‌ها موفق شدند کنترل دو برج «ام‌بی‌سی» و «الرابعه» و تعدادی روستا در جیزان را به دست بگیرند.

طبق این بیانیه، همچنین ۳ پهپاد متعلق به ائتلاف سعودی در منطقه «وادی جاره» در جیزان هدف یمنی‌ها قرار گرفت. سه تانک آبرامز، پنج خودروی نظامی و ۴ خودروی مجهز به دوشکا نیز در عملیات منحصر به فرد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جیزان منهدم شدند.

در این بیانیه تاکید شده اشت که نیروهای وابسته به ائتلاف متجاوز، در حالی‌که برای بازپس‌گیری پایگاه‌های سقوط‌کرده خود در جیزان تلاش می‌کردند تعدادی از آنها در درگیری با نیروهای یمنی کشته شدند و سلاح‌ها و تجهیزات آنها به غنیمت گرفته شد.

وزارت دفاع یمن تأکید کرد که این عملیات‌های موفقیت‌آمیز ارتش در روز دوشنبه همزمان با دومین سالگرد کشتار شرکت‌کنندگان در مراسم ختم اکتبر سال ۲۰۱۶ صورت گرفته است.