آرمان شرق: بازار طلا و ارز امروز مانند روز گذشته صعودی بود با این تفاوت که شیب رشد قیمت‌ها تندتر شده است؛ به‌طوری‌که قیمت سکه طرح جدید بیش از ۶۰۰ هزار تومان نسبت به دیروز افزایش یافته است. نرخ ارز هم امروز صعود قابل توجهی داشت اما بعدازظهر برخلاف سکه اندکی عقب‌نشینی کرد.

به گزارش آرمان شرق به نقل از  اقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه ۱۷ مهرماه، بازار طلا و ارز پایتخت با نرخ‌های بازگشایی صعودی آغاز به کار کرد اما این افزایش قیمت چندان قابل توجه نبود اما با نزدیک شدن به ظهر قیمت‌ها شروع به پیشروی کردند و با وجود وقفه‌های کوتاه در رشد قیمت، روند کلی نرخ‌ها همچنان صعودی است.

برای سکه بهار آزادی (طرح قدیم) در روز گذشته نرخی اعلام نشد و قیمت دو روز پیش یعنی ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان با بازگشایی امروز به ۴ میلیون تومان رسید. با گذشت چندساعت سکه بهار آزادی (طرح قدیم) به ۴.۴ میلیون تومان رسید.

سکه امامی (طرح جدید) نیز دیروز از مرز ۴ میلیون تومان عبور کرد و در پایان با نرخ ۴ میلیون و ۹۵ هزار تومان ثبت شد. روند افزایش قیمت سکه امروز با شیب نسبتاً تندی پیش رفت و از کانال ۴.۱ میلیون تومانی در زمان بازگشایی بازار به میانه کانال ۴.۷ میلیون تومانی در لحظه تنظیم گزارش منتقل شد. رقمی که حکایت از رشد بیش از ۶۵۰ هزار تومانی دارد.

برای نیم‌سکه و ربع سکه روز گذشته نرخی ثبت نشد. اما امروز نیم سکه ۲ میلیون تومان عبور کرد و به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز تا ۱ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان افزایش یافت.

به این ترتیب امروز سکه امامی (طرح جدید) حداکثر تا ۱۵.۷ درصد افزایش قیمت را نسبت به نرخ نهایی دیروز تجربه کرده‌است. این رقم برای سکه بهار آزادی (طرح قدیم) حدود ۱۷ درصد است.

قیمت سکه (تومان)

 

بهار آزادی (طرح قدیم)

امامی (طرح جدید)

 

روز گذشته

امروز

روز گذشته

امروز

 

۳.۷۶۰.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۴.۰۹۵.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۴.۴۰۰.۰۰۰

۴.۰۰۰.۰۰۰

۴.۷۵۰.۰۰۰

۴.۱۰۵.۰۰۰

 

میزان تغییرات (تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۴۰۰.۰۰۰

۶۴۰.۰۰۰

۶۴۵.۰۰۰

۶۵۵.۰۰۰

انس طلا در بازار جهانی امروز نیز به ریزش خود ادامه و به حدود ۱۱۸۶ دلار رسیده است.

مثقال طلا در بازار داخلی روز گذشته نرخ ۱ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان را به ثبت رساند و حوالی ظهر امروز به ۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان نیز رسید، اگرچه پس از آن اندکی کاهش قیمت نیز داشته است.

امروز همچنین گرم طلای ۱۸عیار به بالای ۴۳۰ هزار تومان صعود کرد و گرم طلای ۲۴ عیار به حدود ۵۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در بازار داخلی (تومان)

 

مثقال

گرم

 

روز گذشته

امروز

روز گذشته

امروز

 

۱.۷۶۰.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۳۸۱.۹۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۱.۸۹۰.۰۰۰

۱.۷۸۰.۰۰۰

۴۱۰.۱۵۰

۳۶۶.۷۰۰

 

میزان تغییرات (برای هر مثقال به تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۱۱۰.۰۰۰

۱۳۰.۰۰۰

 

بازار ارز نیز امروز با اندکی افزایش قیمت بازگشایی شد و تا پیش از ظهر با شیب ملایم رو به افزایش قیمت گذاشت؛ با گذر از ساعات میانی روز شیب این افزایش قیمت تندتر شد.

دلار روز گذشته نهایتاً اندکی پایین‌تر از مرز ۱۴ هزار تومان کار خود را به پایان رساند و امروز پس از بازگشایی بازار از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کرد. با اوج‌گیری افزایش قیمت‌ها در بازار دلار نیز از مرز ۱۵ هزار تومان عبور کرد و حداکثر تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان نیز معامله شد.

یورو نیز دیروز با نرخ ۱۵ هزار و ۶۶۰ تومان ثبت شد و امروز نه فقط از مرز ۱۶ و ۱۷ هزار تومانی عبور کرد بلکه حداکثر تا ۱۷ هزار و ۷۳۰ تومان نیز پیشروی کرد. در لحظه تنظیم گزارش اما حدود ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

پوند انگلیس نیز دیروز با نرخ ۱۷ هزار و ۸۳۴ تومان بسته شد و امروز ساعتی پس از بازگشایی بازار از مرز ۱۸ هزار تومان عبور کرد و بعد از ظهر مرز ۲۰ هزار تومان را نیز رد کرد. در لحظه تنظیم گزارش اما حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

بنابراین نرخ ارزهای رایج اگرچه امروز بیش از ۱۳ درصد نیز رشد قیمت داشته است، اما با در نظر گرفتن قیمت فعلی ارزهای رایج به‌طور میانگین حدود ۹.۵ درصد رشد قیمت را نسبت به نرخ‌های ثبت شده برای دیروز تجربه کرده اند.

عنوان

روز گذشته

قیمت  امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار در بازار آزاد

۱۳.۹۵۰

۱۵.۲۰۰

۱۴.۴۵۰

یورو

۱۵.۶۶۰

۱۷.۷۳۰

۱۵.۷۱۶

پوند انگلیس

۱۷.۸۳۴

۲۰.۲۲۶

۱۷.۹۲۴

درهم امارات

۳.۷۱۵

۴.۲۲۲

۳.۷۳۱

دینار کویت

۴۵.۱۰۳

۵۱.۲۵۰

۴۵.۳۰۵

فرانک سوئیس

۱۳.۷۴۰

۱۵.۵۸۲

۱۳.۷۷۶

لیر ترکیه

۲.۲۲۸

۲.۵۲۷

۲.۲۳۹

یوان چین

۱.۹۶۹

۲.۲۳۸

۱.۹۸۰