آرمان شرق: نگاهی داریم به بازیگران زنی که در فیلم های ترسناک معروف بازی کردند و آن فیلم ها را به یادماندنی ساختند.

به گزارش آرمان شرق به نقل از پندار آنلاین: معرفی معروف ترین بازیگران زن فیلم های ترسناک

۱. چارلیز ترون

سال شهرت: ۲۰۰۳

فیلم معروف: هیولا

چارلیز ترون وقتی که قرار باشد در یک نقش فرو رود از کثیف کردن دست هایش نمی ترسد! او مخصوصا برای بازی در فیلم هیولا در سال ۲۰۰۳ کاملا خودش را تغییر شکل داد تا شخصیت Aileen Wuornos را به خود بگیرد، یک قاتل زنجیره ای که عاشق شخصیت Selby Wall می شود، زنی جوان با بازی کریتسنا ریچی. این فیلم بیشتر از اینکه ترسناک باشد، درامی جنایی است. اما چارلیز ترون به حدی این نقش را ترسناک و باورپذیر بازی کرد که می تواند در ردیف ملکه های ترسناک پرده سینما قرار بگیرد.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,چارلیز ترون,هیولا

چارلیز ترون در فیلم هیولا

۲. شری مون زامبی Sheri Moon Zombie

سال شهرت: ۲۰۰۳

فیلم مشهور: خانه ۱۰۰۰ جسد

راب زامبی در طول سالها چندین فیلم ترسناک (و مخوف) ساخت، و خانه ۱۰۰۰ جسد یکی از آنها بود. این فیلم شروع اسلشر ساده ای دارد: دو زوجی که خودشان را در خانه یک خانواده Firefly می یابند. این خانواده هرکسی که به تله انها بیفتد را فلج کرده و با لذت شکنجه می دهند.

اگرچه برخی از طرفداران فیلم های ترسناک فیلم های زامبی را دوست ندارند، اما کسانی که عاشق اینگونه فیلم ها هستنداجرای Sheri Moon Zombie’s را در نقش بچه Firefly تحسین می کنند. صدای خنده دیوانه کننده او و بازی هایی که با قربانیانش می کرد واقعا وحشت آور بود.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,زامبی

فیلم خانه ۱۰۰۰ جسد

۳. شانی اسمیتسال شهرت: ۲۰۰۴

فیلم مشهور: اره

سری فیلم های اره یکی از مشهورترین فیلم ها در بین طرفداران فیلم های ترسناک است. و وقتی اسم شخصیت های دوست داشتنی فیلم های اره می شود، قطعا معروف ترین آنها شانی اسمیت است. شروع این مجموعه با معرفی مردی قاتل است که قربانیانش را نمی کشد. او ! این قاتل که جیگساو نام دارد، قربانیانش را از بین افرادی برمی گزیند که نسبت به زندگی شان ناسپاس هستند. او انها را وارد یک سری بازی های بسیار وحشتناک می کند، این افراد اگر زنده بمانند لیاقت این را دارند که شانس زندگی دوباره بهشان داده شود!

شانی اسمیت در نقش آماندا بازی می کند، زنی که یکی از بازی های جیگساو را تکمیل کرد و انتخاب شد تا داستان های وحشت آور جیگساو را ادامه دهد.  توانایی او برای اینکه از یک قربانی دلسوز تبدیل به هیولای آینده می شود جالب توجه است.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,فیلم اره

شانی اسمیت بازیگر فیلم اره saw

۴. تاکاکو فوجی Takako Fujiسال شهرت: ۲۰۰۴

فیلم مشهور: کینه

طرفداران فیلم های ترسناک کاملا با کینه – بازسازی یک فیلم ژاپنی- آشنا هستند. داستان فیلم درمورد یک خانواده آمریکایی است که به ژاپن نقل مکان می کنند- اما خانه شان توسط روح قدرتمند فراطبیعی تسخیر شده است.  تاکاکو فوجی در نقش روح به نام، کایاکو، بازی می کند. و طرفداران کینه به خاطر وجود او که حداقل ۶ بار در نقش همان شخصیت بازی کرد عاشق این فیلم هستند.

حالا چرا طرفداران چرا انقدر عاشق کایاکو و داستان این فیلم هستند؟ احساسات مردم داخل این فیلم است. من فکر می کنم این موضوع جدیدی در آمریکا است. و همین چیزی است که فیلم را ترسناک می سازد.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,کینه

تاکاکو فوجی در فیلم کینه

۵.شوانا مک دونالد

سال شهرت: ۲۰۰۵

فیلم مشهور: Descent

فیلم های ترسناکی که تمام بازیگرانش خانم باشند امر عادی ای نیست، و همین است که فیلم Descent را جذاب کرده است. شوانا مک دونالد در نقش سارا زنی است که به خاطر مرگ شوهر و فرزندش عذادار است. او بعد از مدتها تعطیلات اخر هفته تصمیم می گیرد با دوستانش به اکتشاف برود. این زن متاسفانه می فهمد در غارها تنها نیست.  و سارا مجبور می شود برای زنده ماندن با مرک بجنگد.

شوانا مک دونالد می گوید: این دخترها از نظر فیزیکی قوی هستند، چیزی که من دوست دارم. همیشه از دیدن زنان  رقت انگیزی که از ترس مردان چاقو به دست فرار می کردند متنفر بودم.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,Descent

شوانا مک دونالد در Descent

۶.کلویی گریس مورتز Chloe Grace Moretz

سال شهرت: ۲۰۱۰

فیلم مشهور: Let Me In (بگذار وارد شوم)

همیشه دیدن بازیگران خیلی جوان بااستعداد در مرکز صحنه  هیجان انگیز بوده است. کلویی گریس مورتز  در نقش یک خون آشام جوان در Let Me In عالی بازی می کند. داستان فیلم در مورد نجات پسربچه  ۱۲ ساله ای به نام اوئن است که با این خون آشام جوان دوست می شود.

اگرچه این فیلم بازسازی فیلم «شخص درست را راه بده» است؛ اما فیلم خوب و خوش ساختی بود و مهم تر از فیلم بازی فوق العاده  کلویی ۱۳ ساله بود که تحسین منتقدان را برانگیخت.

کلویی  سه سال بعد در بازسازی فیلم «کری» بازی کرد، طرفدارانش از دیدن او در این فیلم هیجان زده اند.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,let me in

کلویی گریس مورتز در بگذار وارد شوم

۷. Fede Alvarez کارگردان و جین لوی بازیگر Jane Levy

سال شهرت: ۲۰۱۳

فیلم مشهور: شیطان مرده Evil Dead

Evil Dead یکی از معروف ترین و نمادین ترین فیلم های ترسناک دهه ۸۰ است- و طرفداران فیلم وقتیکه شنیدند قرار است بازسازی ان در  سال ۲۰۱۳ ساخته شود حسابی هیجان زده شدند. جین لوی Jane Levy  در نقش میا جوان معتادی که دوستانش را به یک کابین پرت در جنگل  می برد تا بتوانند ترک کنند. غافل از اینکه یک هیولای پنهانی دارای جسم در آنجا رها شده است و می خواهد از میا و دوستانش انتقام بگیرد.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,شیطان مرده,اویل دد

جین لوی در شیطان مرده

۸. ورا فارمیگاسال شهرت: ۲۰۱۳فیلم مشهور: کانجیورینگ

طرفداران فیلم های ترسناک بعد از سالها توانستند فیلمی راضی کننده ببینند. ورا فارمیگا در نقش لورین فارن متخصص ماورا طبیعه بازی می کند؛ از او دعوت می شود که به یک خانه روستایی که در آن اتفاقات ماوراطبیعه می افتد برود. شخصیت لورین وارن از داستان واقعی یک محقق ماوراطبیعه با همین اسم الهام گرفته شه است.

فارمیگا در نقش زنی قوی ظاهر می شود که به راحتی به خاطر حوادث وحشت آور پیرامونش نمی ترسد و به خاطر همین شجاعت طرفدارانش دوستش دارند. ما امیدواریم او را برای سالها در مجموعه فیلم های کانجیورینگ ببینیم.

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,کانجیورینگ

ورا فارمیگا در کانجیورینگ

۹. آنیا تیلور –جوی

سال شهرت: ۲۰۱۵فیلم مشهور: جادوگر (Witch)

جادوگر محصول سال ۲۰۱۵ فیلمی غافلگیر کننده بود، این فیلم زنده کردن داستان  فیلم را قطعا مدیون بازیگران آن است. داستان فیلم ساده است. یک خانواده انگلیسی در دهه ۳۰ که اعتقاد دارند جادویی بین آنهاست.. در پایان آنیا تایلور –جوی در نقش شخصیت توماسین به خاطر وحشت و ترسی که به جان افراد خانواده افتاده سرزنش می شود- او با ملحق شدن به یک دسته از جادوگرها ثابت می کند که درست فکر می کرده.

تایلور معصومیت، کنجاوی و وحشت را در شخصیت توماسین به نمایش گذاشته و تمام اینها فیلم را باورپذیر کرده است.

 

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,جادوگر

آنیا تیلور –جوی در جادوگر

۱۰. سوفیا لیلیسسال شهرت: ۲۰۱۷

فیلم مشهور: It

طرفداران استفان کینگ عاشق هر بازسازی از It هستند. این داستان در مورد یک دلقک به نام Pennywise و روح شیطانی است که هر ۲۷ سال یکبار با خودش می آورد. سوفیا لیلیس که فقط ۱۵سال سن دارد نقش تنها دختر گروه جوانانی را بازی می کند که در تلاش هستند این دلقک را نابود کنند.

سوفیا لیلیس در مورد شخصیت خودش در فیلم می گوید: او قطعا شخصیتی قدرتمند دارد. او کودکی خوبی نداشته و برای همین مشکلاتی در زندگی دارد.

 

فیلم ترسناک,زنان فیلم های ترسناک,ترسناک ترین فیلم ها,it

 

سوفیا لیلیس بازیگر