آرمان شرقرضا رئیسی: هر چند همگی ما با آقای دوربینی صدا و سیما آشنا هستیم و از دیدن وی و این استمرار و تلاشش خنده بر لبانمان می آید اما یک آقای دوربینی دیگر هم داریم که وی نیز استمرار و تلاش بسیار برای مطرح شدن و برون نمایی دارد اما با دیدن چهره او چندان حالمان خوش نمی شود و یک کرور خاطرات تلخ برایمان تداعی می گردد، البته خودش اینگونه نمی پندارد و حتما با توجه به برخی اتفاقات روز گمان برده که اوضاع تغییری کرده و حافظه جمعی ما دچار نیسان و فراموشی شده که در برابر دوربین خبرنگاران علامت پیروزی نشان می دهد و با ادا و اطوارهای خاص به لنز دوربین ها لبخند می زند.

به گزارش آرمان شرق، این روزها با توجه به افزایش چهار و پنج برابری قیمت ارز برخی از جمله نزدیکان محمود احمدی نژاد پز افزایش سه برابری قیمت ارز در دوران وی را داده!!! و گویی گمان برده اند که شاهکاری از سوی وی رقم خورده و حالا مردم با فانوس دنبال آن جناب می گردند! آنچنان که در یکی از آخرین ویدئوهای انتشار یافته از سوی احمدی نژاد او با جسارت و شجاعت مثال زدنی تاکید می کند که در دوران وی در همه عرصه ها با تاکید بر اقتصاد! دوران بسیار خوب و پر از موفقیتی را کشور تجربه کرده است. البته که او در زمان ریاست جمهوری خود نیز همینگونه سخن می گفت و دولت خود را بهترین و پاک دست ترین دولت تاریخ می خواند و کاری هم نداشت که آمار و ارقام چه می گوید و کشور با ندانم کاری ها و روندهای معوج طی شده دچار چه وضعیت و موقعیتی شده است، مهم این بود که آقای دوربینی با لبخند آنچنانی؛ آنچه را که دوست داشت می گفت و ارائه می کرد و …

اینکه چرا دولت روحانی ارز را به این وضعیت رسانده و این روند افزایشی برآمده از چه مولفه هایی است و چه کسانی در آن مقصر هستند و حداقل این افزایش چند برابری قیمت ارز، منجر به افزایش چند برابری بسیاری از کالاها همانند دوران قبل نشده و باید منتظر ماند و دید که آیا دولت می تواند با سیاست های عقلانی و تعاملی با جهان پیرامونی و نه لفاظی های کاغذپاره ای این وضعیت را مهار و بسامان کند، نقل این مقال نیست، حتی خدمات مشعشع محمود احمدی نژاد که چه بر سر اقتصاد کشور آورد و ادامه همان روندها به این بلبشو بازار فعلی انجامیده هم نقل این مقال نیست و اصلا شاید او به تمامی راست و درست می گوید و دولت محمود احمدی نژاد موفق ترین دولت تاریخ ایران بوده و کور شود هر آنکه نتواند دید!

نقل این نوشتار کوتاه البته به واکنش های امروز احمدی نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام باز می گردد، آنجایی که او با گشاده رویی و آن خنده های همیشگی رو به دوربین خبرنگاران علامت وی نشان می دهد.

حال سئوال اینجاست که چه اتفاق مسرت بخش و پیروزی غرور انگیزی برای کشور، یا شخص ایشان یا دوستان وی رقم خورده که عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام با آن هیبت و شکوه و بهجت علامت وی به خبرنگاران نشان می دهد؟!

تا آنجا که ما می دانیم طی این چند روز اخیر حادثه تروریستی اهواز، همه ایرانیان را دچار ناراحتی و غم کرد.

افزایش قیمت ارز و نوسانات آن فشارهای مضاعف روحی و روانی را بر مردم ما تحمیل کرده است.

و البته حسن روحانی در سازمان ملل به خوبی و عقلانی توانست از پس ترامپ برآید.

نکته البته آنجاست که ایشان قطعا از موفقیت روحانی در سازمان ملل خشنود نشده که او نه شخصی به شیخ دیپلمات علقه و علاقه دارد و نه از اساس این سبک از عقلانیت دیپلماتیک و این سبک رفتاری را می پسندد.

پس علت خوشحالی او چه بوده ؟ بخصوص که دوستان وی نیز طی این هفته احکام قضایی طویل المدتی را دریافت کردند.

تنها دلیلی که می توان برای این خوشحالی و خوشنودی ذکر کرد، آنست که او از ناکامی دولت در مدیریت بحران ارزی و به زعم وی زمین خوردن روحانی در افکار عمومی دچار شادی و خوشحالی شده است! و گمان برده که این وضعیت فرصتی برای احیای وی فراهم آورده است…

و در انتها یک سئوال و اینکه آیا او خوشحال می شود که مردم یک کشور با مشکلات اقتصادی شدید دست و پنجه نرم کنند و او به جشن بنشیند و علامت پیروزی نشان دهد؟ آیا این سیاستمدار شایسته توجه حداقلی است آیا او عقلانی رفتار می کند؟ آیا او صلاحیت نمایندگی مردم را با این وضعیت دارد؟ و چه بسیار آیاهای دیگر که نیاز به شرح و بسط و تفصیل ندارد و بر همگان عیان است…