آرمان شرق: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص انتشار اخباری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند استرالیا، از دستور به سفارت ایران در کانبرا برای پیگیری سریع این موضوع خبر داد.

به گزارش آرمان شرق، بهرام قاسمی درخصوص انتشار اخباری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران گفت: تاکنون جز اخبار برخی رسانه‌‌‌‌ها در فضای مجازی از هیچ کانال رسمی و مقامات استرالیایی چنین خبری را دریافت نکرده‌‌‌‌ایم. به سفارت ایران در کانبرا دستور داده شد تا سریعا موضوع را از طریق مقامات استرالیایی پیگیری کنند که پس از حصول نتیجه اطلاع‌‌‌رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی همواره حمایت از حقوق ایرانیان در اقصی نقاط جهان است و براساس وظیفه در خصوص صحت و سقم این خبر و چگونگی اقدامات احتمالی حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اینگونه رفتار ایذایی، غیرقانونی، گزینشی، سیاسی و مغرضانه دولت آمریکا برای ما مسبوق به سابقه است و موارد دیگری از ایراد چنین اتهامات واهی به شهروندان ایرانی نیز وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.