آرمان شرق:تیم ملی بسکتبال ایران در نیمه نهایی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با شکست کره جنوبی علاوه بر صعود به فینال انتقام شکست ۴ سال قبل را گرفت.

به گزارش آرمان شرق به نقل از “ورزش سه”، تیم ملی بسکتبال ایران که با شکست سوریه در دور مقدماتی و برتری برابر ژاپن در مرحله حذفی به نیمه نهایی بازی های آسیایی راه یافته بود، از ساعتی قبل برای صعود به فینال مقابل کره جنوبی قرار گرفت.

این مسابقه که تکرار فینال دوره قبلی بازی های آسیایی بود؛ برای ایران جنبه انتقامی داشت که در ایچئون در لحظات پایانی قهرمانی را به کره ای ها واگذار کرده بود.

در روزی که ارسلان کاظمی به دلیل مصدومیت روی نیمکت حضور داشت و یک دقیقه هم بازی نکرد، شاگردان مهران شاهین طبع از همان ابتدا قدرتمندانه بازی را آغاز کردند.

نتیجه ۴۰ بر ۲۸ در پایان نیمه نخست هم حکایت از برتری ایران داشت و این روند در نیمه دوم نیز ادامه پیدا کرد.

با اینکه سرمربی کره جنوبی با گرفتن وقت استراحت های متوالی سعی در بازگرداندن تیمش به بازی داشت؛ اما عملکرد خوب تمامی بازیکنان ایران اختلاف ایجاد شده را حفظ کرد.

البته که بازیکن سیه چرده و تبعه کره جنوبی ستاره زمین بود و نزدیک به ۴۰ امتیاز برای تیمش به دست آورد؛ اما او هم نتوانست مانع شکست چشم بادامی ها شود.

در نهایت مسابقه با حساب ۸۰ بر ۶۸ به سود ایران به پایان رسید تا کشورمان به فینال بازی های آسیایی صعود کرد. تا دقایقی دیگر چین و چین تایپه برای صعود به فینال به مصاف هم می روند که احتمالا چینی ها می توانند به راحتی به ایران در فینال برسند و یک جدال داغ را برای قهرمانی برگزار کنند.

ایران در این مسابقات می تواند اولین مدال طلای تاریخ خود را کسب کند.