آرمان شرق: صبح امروز فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد به ناگهان از سمت خود عزل شد و در کم تر از چند ساعت سرپرست تازه معرفی و معارفه نیز برگزار گردید، فعل و انفعالی که بسیاری آن را برآمده از اختلاف رئیس سابق با مرد همه کاره دانشگاه آزاد یعنی علی اکبر ولایتی می دانند، رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد در مراسم معارفه دکتر طهرانچی اظهاراتی داشته که در ادامه می خوانید.

به گزارش آرمان شرق به نقل از مرکز روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم معارفه محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، عصر امروز با حضور رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاداسلامی، معاونین و تعدادی از اعضای دفتر هیئت امنا برگزار شد.

 ولایتی، رئیس‌هئیت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد، در ابتدا با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، ضمن تشکر از زحمات یک سال گذشته فرهاد رهبر، دکتر محمدمهدی طهرانچی به عنوان منتخب هیئت امنا آرزوی توفیق کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحولات مثبت قرار دارد، تاکید کرد: باید روحیه امید و تحول‌خواهی را بین اساتید و دانشجویان تقویت کرد و در جهت اجرای سیاست‌هایی که از ابتدا به عنوان محور اصلی فعالیت‌ها اعلام شده است، اعم از ارتقای کیفی برنامه‌ها و آموزش‌ها، شفافیت، استفاده از ظرفیت‌ها، جذب نخبگان، توجه به مناطق محروم، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و … گام برداشت.

ولایتی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان بازوی قدرتمند علمی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود، گفت: این دانشگاه قادر است در حل مسائل و مشکلات کشور در کنار سایر ارکان نظام فعالیت کرده و در جهت توسعه و پیشرفت کشور و مواجهه با مشکلات و تنگناها و ارائه راه حل‌های مناسب و کارآمد، گام‌های اساسی بردارد.

وی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاداسلامی را سرمایه‌های کشور قلمداد کرد که با مدیریت کارآمد و انقلابی می‌توانند زمینه‌ساز تمدن‌سازی اسلامی شوند.

** باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی دانشگاه آزاد پیش رفت

محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه ضمن تشکر از حسن اعتماد ولایتی و اعضای هیئت امنا گفت: امیدواریم بتوانیم با سرمایه حمایت اعضای هیئت امنای دانشگاه و همراهی تمامی مدیران، کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان، حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی را سرعت بخشیم.

طهرانچی همچنین از زحمات دکتر فرهاد رهبر طی یک سال گذشته تشکر کرد و گفت: مدیریت اصولگرا خدمت محور است نه شخص محور، سال گذشته کلیه اعضای هیئت امنا و بنده به دکتر رهبر رأی دادیم، امسال نیز کلیه اعضای هیئت امنا و دکتر رهبر به این حقیر اعتماد کردند.

وی با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده برای مدیریت دانشگاه در دوره جدید با اشاره به تاکیدات، دیدگاه‌ها و نظرات ارزشمند و جدی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با تحول بخشی به فعالیت‌های دانشگاه، افزود: توجه به ارتقای سطح کیفی، فعالیت‌ها و استفاده از توان و ظرفیت بی‌نظیر دانشگاه در مسیر پیش رو، با جدیت دنبال خواهد شد.

طهرانچی با تاکید بر توجه به تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک دانشگاه مسئله‌محور و برنامه محور، افزود: گذار از مفهوم دانشگاه به دانش شهر در خلق تمدن نوین اسلامی با هسته نرم تحول علوم انسانی در مرکز و علوم و فناوری‌های نوین در پیرامون باید در دستو کار قرار گیرد، ضمن اینکه توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه‌ای‌ترین بخش آموزش عالی در ایجاد اشتغال دانش بنیان نیز یکی از رئوس اصلی برنامه‌هاست.

وی همچنین با بیان اینکه باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی پیش رفت، گفت: توجه به رسالت‌های اجتماعی دانشگاه از برنامه‌های اساسی در دوره جدید خواهد بود.

در پایان این جلسه، حکم سرپرستی توسط ولایتی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به طهرانچی اعطا شد.