آرمان شرق:شهردار سمنان بابیان اینکه به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های مغفول مانده کویر، نشست شهرداران کشور در سمنان برگزار می‌شود، گفت: ۵۰ شهردار در این نشست حضور خواهند داشت.
به گزارش آرمان شرق به نقل از فانوس؛ سید محمد ناظم رضوی عصر پنج‌شنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان از برگزاری نشست شهرداران کشور با محوریت کویر در سمنان خبر داد و ابراز داشت: بی‌شک ظرفیت‌های قابل‌توجهی در کویر برای جذب گردشگر وجود دارد که باید آن‌ها را به‌دقت احصا و از آن در راستای رونق اقتصادی شهر به کار برد که خوشبختانه استان سمنان از این نظر سابقه درخشانی دارد.
وی بابیان اینکه سمنان تیرماه سال جاری میزبان ۵۰ شهردار کشور خواهد بود، افزود: این گردهمایی درواقع به بیان چالش‌های موجود در شهرهای کویری ایران خواهد پرداخت که با بررسی آن‌ها و رفع نواقص و نقاط ضعف می‌توانیم زمینه جذب گردشگران بسیاری را به استان فراهم کرد.

شهردار سمنان بابیان اینکه عشایر ظرفیت مغفول حوزه گردشگری شهرهای کویری محسوب می‌شوند، ابراز داشت: برگزاری جشنواره‌هایی با موضوع عشایر ضمن کمک به فروش صنایع‌دستی و جذب گردشگر در توانمند شدن جوامع بومی و محلی نیز اثرگذار است که باید با برنامه‌ریزی از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.

رضوی بابیان اینکه سمنان دارای یکی از بهترین معادن گچ ایران به شمار می‌رود، تصریح کرد: می‌توان با برگزاری جشنواره‌هایی نظیر ساخت مجسمه‌های گچی ضمن معرفی داشته‌های این شهر هنر بومی را نیز به کشور ارائه کرد و این‌یکی از ظرفیت‌های ارزشمند سمنان برای جذب گردشگر است.

وی افزود: با توجه به اینکه اعتبار کاوش دژ چرمنه سمنان اخذشده و به‌زودی عملیات کاوش در این تپه باستانی آغاز می‌شود لذا شهرداری سمنان آماده هرگونه همکاری در این زمینه خواهد بود و از سوی دیگر این آمادگی نیز وجود دارد که در هفته فرهنگی استان به میزبانی برج میلاد تهران مساعدت‌های لازم انجام شود.