آرمان شرق: حتی بسته بودن پنجره نقل و انتقالات تابستانی هم باعث نشد پرسپولیسی‌ها قید جذب بازیکن را بزنند.

به گزارش آرمان شرق؛ باشگاه برای اینکه در طول فصل دستش خالی نماند، با بازیکنان مورد نظرش وارد مذاکره شده و در حال امضای قرارداد با آنهاست تا از نیمه دوم فصل به بازی بگیردشان. حالا با توجه به اینکه دیگر قرارداد داخلی نداریم، این پرسش پیش می‌آید که تکلیف بازیکنان جدید پرسپولیس که اجازه ثبت ندارند، چه می‌شود؟

در پاسخ، روزبه وثوق‌احمدی رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال گفته: «دیگر قرارداد داخلی و غیرداخلی نداریم. هر قرارداد به دو بخش تقسیم می‌شود؛ انعقاد و ثبت که باشگاه پرسپولیس از ثبت قرارداد محروم است اما برای انعقاد قرارداد مشکلی ندارد. باشگاه پرسپولیس با توجه به اینکه از فعالیت در پنجره نقل و انتقالات تابستانی محروم است، نمی‌تواند قرارداد بازیکنی را ثبت و از او استفاده کند اما می‌تواند با بازیکن جدید قرارداد امضا کند و محرومیتش که تمام شد، قرارداد او را ثبت کند. ضمن اینکه انعقاد قرارداد هم رسمی است و بازیکن پس از امضا نمی‌تواند با نادیده گرفتن قراردادش، با باشگاه دیگری قرارداد امضا کند.

مهدی شیری هم اگر قراردادش با پیکان به پایان رسیده، می‌تواند با باشگاه پرسپولیس قرارداد امضا کند اما تا زمانی که مشکل این باشگاه برطرف نشده، نمی‌تواند بازی کند و باید تا پایان محرومیت پرسپولیس صبر کند.»