آرمان شرق: در آستانه روز روابط عمومی که در آن از برگزیدگان عرصه روابط عمومی نیز تقدیر به عمل آمد، سخنگوی خانه روابط عمومی در سخنانی به اهمیت عرصه روابط عمومی اشاره و در سخنان خود تاکید کرد: ما امیدوار بودیم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این حرفه رونق بگیرد اما متاسفانه تغییر محسوسی حاصل نشد.

به گزارش آرمان شرق، هوشمند سفیدی در این همایش که با عنوان پنجمین جشنواره تقدیر از ستارگان روابط عمومی ایران برگزار شد، با توجه به مناسبت روز روابط عمومی گفت: اگر به رابطه افکار عمومی و روابط عمومی توجه می کنیم به علت اهمیت این عرصه و تاثیرات بسزای آن در عرصه ها و حوزه های مختلف و متکثر جامعه است.

وی ادامه داد:  این روز، روزی بسیار مهم است ، در این روز باید به دنبال اهداف خود باشیم و به ترقی این حرفه کمک کنیم.روابط عمومی ایران در  این سال ها ستاره های زیادی را در عرصه خود دیده است و اما سعی کرده ایم که سالانه از تعدادی از اشخاص برجسته این حرفه تقدیر و تشکر کنیم.

این فعال عرصه رسانه و روابط عمومی در ادامه سخنان خود با انتقاد از شرایط فعلی حاکم بر این حوزه، گفت: متاسفانه آسمان این حرفه تیره و تار است ، زیرا به مشکلات آن نمیرسیم. بزرگترین مشکل این حرفه نداشتن متولی است. مشخص نیست راه این حرفه به کدام سو می رود. شاهد هستیم در برخی دستگاه ها روابط عمومی با سایر معاونت ها ادغام می شود و هر روز درجات روابط عمومی نازل می شود.

سفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش های چند ماه گذشته، تاکید کرد: در اعتراضات دی ماه یکی از علت های بحرانی شدن وضعیت به گفته وزارت کشور عدم اطلاع رسانی خوب بود. ما امیدوار بودیم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این حرفه رونق بگیرد اما متاسفانه تغییر محسوسی حاصل نشد.
وی در ادامه با طرح سئوالی گفت: چه شده است که صدای مردم رو دوست داریم کمتر بشنویم صدایی که صدای خداست؟ چرا اعتراضات بیشتر شده است ؟ قطعا دلایل متعددی دارد اما اگر روابط عمومی صداها را به خوبی بشنود و انتقال دهد، قطعا می تواند در رفع این مشکلات تاثیر گذار باشد.

وی با تاکید بر این نکته که همین صدایی که شنیده نمی شود تبدیل به بحران می شود، اضافه کرد: باید افکار عمومی را به رسمیت بشناسیم، دولت هم باید از این موضوع حمایت کند. متاسفانه مدل حاکم بر روابط عمومی ها ، مدل اطلاع رسانی و تبلیغاتی است. این مشکل اصلی روابط عمومی ها است.

وی در پایان نیز تاکید کرد: در زمانی روابط عمومی می تواند راه پیشرفت را طی کند که فضای بازی بر این عرصه حاکم شود و صداها به خوبی انتقال داده شود. قطعا اگر دولت از روابط عمومی حمایت کند؛ باعث پیشرفت و ترقی دولت نیز می شود.