آرمان شرق:پنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران امروز در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید ،در این جشنواره که به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات برپا شد ،استاندار تهران به جایگاه روابط عمومی در یک سازمان پرداخت . محمدحسین مقیمی با اشاره به اینکه هر سازمان در راستای اهداف خود باید مخاطبین را در جریان فعالیت های خود قرار بدهد گفت : یک کارخانه تولیدی برای اینکه مخاطبین و مشتری های خود را در جریان فعالیت های خود قرار دهد به اطلاع رسانی نیاز دارد که به آن اصطلاحا روابط عمومی می گویند. روابط عمومی محلی است که فعالیت های یک سازمان را بیان می کند و خواسته های مردم از آن سازمان را انتقال می دهد .
وی خاطر نشان کرد : در دنیای امروز که ارتباطات بسیار سریع و آنی شده است و در لحظه سایر نقاط جهان از حوادث با خبر می شوند ، نقش روابط عمومی ها در این زمان پر رنگ تر شده است . در گذشته زمان برای اصلاح اطلاع رسانی نبود اما در حال حاضر چنین امری مقدور نیست و سرعت اطلاعات شتاب چشمگیری پیدا کرده است.
استاندار تهران با بیان اینکه : فردی در آن سوی دنیا اظهار نظری می کند و می خواهد از یک پیمان بین المللی خارج شود ،در همان زمان باید جوابی به او داده بشود تا برای برگرداندن افکار عمومی اقدامی شده باشد. افزود : روابط عمومی باید از تفکرات احزاب و سازمان های خود دفاع کند و افکار عمومی را به مسیر درست خود هدایت کند ،مخصوصا در زمان حال که هزاران منشا خبری مجازی وجود دارد.
وی ادامه داد : مجموعه ای که می خواهد خود را در این دنیای متلاطم حفظ کند باید روابط عمومی قدرتمندی داشته باشد که بتواند بقا داشته باشد و خود را از این تلاطم نجات دهد. هر تشکلی که می خواهد جایگاه خود را در جامعه حفظ کند باید روابط عمومی فعالی داشته باشد.
مقیمی گفت این روابط عمومی است که باید دانا ،با تجربه و اهل تحلیل باشد و بداند به موضوع چگونه وارد شود تا مجموعه خود را حفظ کند. روابط عمومی یک مدیریت و جایگاه علمی دارد که باید به آن توجه ویژه ای بشود و با نگاه علمی در راستای آن عمل کرد. استاندار تهران در پایان به شهری اشاره کرد که قصد داشتند بیمارستانی برای درمان یک بیماری خاص بسازند که این امر سبب شد تا آن شهر دچار آشفتگی و هیاهو بشود اما روابط عمومی با تحقیق و بررسی در مورد آن بیماری متوجه شد که درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و مانع تلف شدن هزینه ها و به هم ریختن شهر شد و بدین سان وظیفه خود را به خوبی انجام داد ،وی با این مثال به خوبی اهمیت جایگاه روابط عمومی را نشان داد.